środa, 17 sierpnia, 2022

Maciej Sulęcki zawalczy na Polsat Boxing Night!

Jeden z najbardziej perspektywicznych pięściarzy kategorii super półśredniej na świecie Maciej Sulęcki (24-0, 9 KO) wystąpi na gali PBN 7 – Nowe Rozdanie. Rywalem Polaka będzie nieprzewidywalny australijski król nokautu – Rocky Jerkic (15-1, 12 KO). Kolejne wydarzenie z cyklu Polsat Boxing Night odbędzie się już 24 czerwca w gdańskiej Ergo Arenie.

Ósma walka dopisana do rozpiski czerwcowej gali PBN 7 – Nowe Rozdanie to prawdziwa gratka dla fanów pięściarstwa. Niepokonany w 24 zawodowych pojedynkach Maciej Sulęcki zmierzy się z Australijczykiem Rockym Jerkiciem. Imię posiadającego chorwackie korzenie pięściarza nie jest przypadkowe i nawiązuje do postaci legendarnego Rocky’ego Marciano.

Jerkic do tej pory stoczył piętnaście zawodowych pojedynków i zapisał w rekordzie dwanaście nokautów! Współczynnik walk zakończonych przed czasem robi ogromne wrażenie, ale to nie wszystko. Nie można zapominać o niezwykle cennym amatorskim doświadczeniu 29-latka, który w boksie olimpijskim stoczył 106 pojedynków i aż po stu walkach to jego ręka wędrowała do góry w geście triumfu.

W ostatnim występie „Rocky” po wyrównanej konfrontacji przegrał przez niejednogłośną decyzję sędziowską z niepokonanym Anthonym Buttigiegem (13-0, 3 KO) i była to jak do tej pory jego jedyna porażka. Drobne niepowodzenie przerwało trwającą prawie czternaście lat passę wygranych Australijczyka, a w Polsce spróbuje on powrócić na zwycięska ścieżkę.

Przed Jerkiciem jednak zadanie z gatunku tych najtrudniejszych. Sulęcki nie przegrał jeszcze ani jednej walki, a przez media za oceanem uważany jest za czołowego kandydata do tytułu mistrzowskiego. Zwycięstwa z byłym mistrzem Europy Grzegorzem Proksą czy amerykańskim prospektem Hugo Centeno Jr przed czasem świadczą o jakości Polaka. 24 czerwca w gdańskiej Ergo Arenie Sulęcki ma zamiar potwierdzić pokładane w nim nadzieje i zapisać w rekordzie 25. zawodową wygraną.

Informacja Prasowa

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA