WTA Birmingham. Magda Linette i Bernarda Pera w półfinale debla!

22 cze 2023, 18:24

Magda Linette zakończyła już zmagania w singlu podczas turnieju WTA 250 w Birmingham, ale znacznie lepiej radzi sobie w deblu. W czwartkowe popołudnie w parze z Amerykanką Bernardą Perą ograły białorusko-brazylijski duet i zameldowały się w półfinale.

Pewne zwycięstwo Linette i Pery

Magda Linette i Bernarda Pera udanie rozpoczęły zmagania w deblowej grze w Birmingham. W pierwszej rundzie pokonały polsko-ukraiński duet Alicja Rosolska i Nadia Kiczenok 6:2, 6:3. W ćwierćfinale ich rywalkami były Białorusinka Lidia Morozowa i Brazylijka Ingrid Gamarra Martins.

W pierwszym secie rywalizacja była wyrównana – żadna z par nie chciała dać się przełamać. Zmieniło się to dopiero w dziewiątym gemie, kiedy to Linette i Pera wygrały przy serwisie przeciwniczek. Chwilę później polsko-amerykański duet dopełnił dzieła i wygrał pierwszą partię 6:4.

W drugim secie wymiany były bardziej zacięte, ale od pewnego momentu przewaga Linette i Pery była zdecydowana. Od stanu 2:2 Polka i Amerykanka pewnie wygrały cztery kolejne gemy i przy drugiej piłce meczowej dopięły swego, wygrywając 6:2 i cały mecz.

Magda Linette/Bernarda Pera vs Lidia Morozova/Ingrid Gamarra Martins 6:4, 6:2

Polka i Amerykanka poznają swoje rywalki dopiero wieczorem. Będą nimi rozstawione z “dwójką” Ukrainka Marta Kostjuk i Czeszka Barbora Krejcikova lub Brytyjki Freya Christie i Ali Collins.

Magdalena Fręch w ćwierćfinale turnieju w Birmingham! Ograła wyżej notowaną rywalkę