Magda Linette odpadła w Stambule. Tenisowe szachy dla Putincewej

Aktualizacja: 1 lip 2022, 19:54
20 kwi 2022, 14:26

Magda Linette nie awansowała do drugiej rundy turnieju rangi WTA 250 w Stambule. Polka przegrała w dwóch setach z Julią Putincewą 6:7 (6), 4:6.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Trudna przeprawa

Zaplanowaną na wtorek rywalizację storpedowały odpady deszczu. W związku z tym spotkanie przeniesiono na środę. Linette słabo rozpoczęła mecz i przegrała swoje dwa gemy serwisowe. Przy stanie 4:1 dla kazachskiej zawodniczki poznanianka odrobiła przełamanie, a pod koniec premierowej odsłony doprowadziła do remisu. 30-latka miała nawet setbola w tie breaku, ale oddała trzy punkty z rzędu i poniosła porażkę w tej partii 6:7 (6-8).

Magda Linette i tenisowe szachy

Polka zdecydowanie lepiej zainaugurowała drugiego seta, jednak za chwilę siły na korcie ponownie się wyrównały. Putincewa cierpliwie, wytrwale i cierpliwie czekała na okazję. Tenisistka z Kazachstanu wykorzystała już pierwszą piłkę meczową i pozbawiła Magdę Linette marzeń o podboju tureckiej imprezy. Poznanianka dała się ograć w partii tenisowych szachów 6:4.