Magda Linette rządzi w Australian Open. Wyrównała swój rekord

19 sty 2023, 07:47

Magda Linette miała tylko 18 godzin na regenerację po zakończeniu spotkania 1. rundy Australian Open. Nie przeszkodziło to jednak Polce, która w czwartek pokonała Estonkę Anett Kontaveit 3:6, 6:3, 6:4. Tym samym tenisistka urodzona w Poznaniu awansowała do trzeciej rundy tego wielkoszlemowego turnieju.

Turniej Australian Open 2023 układa się znakomicie dla wszystkich polskich tenisistów. Iga Świątek, Hubert Hurkacz i Magda Linette awansowali do 3. rundy wielkoszlemowej rywalizacji. Jako ostatnia dokonała tego zawodniczka z województwa wielkopolskiego, aczkolwiek styl, w jakim to zrobiła, powinien budzić uznanie wszystkich kibiców.

Maga Linette wygrywa. Biało-czerwone Australian Open 2023

Ze względu na fatalne warunki pogodowe przełożony z wtorku na środę został jej mecz z Egipcjanką Mayar Sherif. Tamto spotkanie Polka wygrała, ale wydawało się, że może zabraknąć jej sił na rywalizację z Estonką Anett Kontaveit. Nie zabrakło. Reprezentantka wielkopolskiego tenisa po zaledwie 18 godzinach przerwy pokonała rozstawioną rywalkę.

Kontaveit lepiej rozpoczęła spotkanie na Margaret Court Arena i wygrała pierwszy set 3:6. Druga część gry również początkowo nie była najlepsza dla zajmującej 45. pozycję na światowej liście Polki. Linette została przełamana już na otwarcie seta. Na szczęście były to tylko dobrego złego początki. W kolejnych wymianach Polce poszło już lepiej i wygrała drugiego seta aż 6:3.

Doskonale poszło jej także w trzecim. Tym razem pokonała Estonkę 6:4. Teraz Polkę czeka rywalizacja w 3. rundzie Australian Open 2023. Jest to dla Magdy Linette wyrównanie najlepszego rezultatu w całej swojej karierze. W sobotę zmierzy się w tej fazie z Jekateriną Aleksandrową.