Linette wygrywa po trudnym boju. Zwycięstwo w I rundzie turnieju w Birmingham

19 cze 2023, 18:40

Magda Linette udanie rozpoczęła zmagania w turnieju WTA 250 w Birmingham. Polska tenisistka po trudnym, trwającym dwie godziny i 30 minut spotkaniu wygrała 3:6, 7:5, 6:4 z Włoszką Jasmine Paolini i zameldowała się w drugiej rundzie zmagań na trawie.

Waleczna Linette wyrwała zwycięstwo

Polska tenisistka nie weszła w to spotkanie zbyt dobrze. Już na początku pierwszego seta dała się dwukrotnie przełamać, dzięki czemu Jasmine Paolini wypracowała sobie sporą przewagę, której nie oddała już do samego końca. W dziewiątym gemie Włoszka ponownie wygrała przy serwisie Linette i triumfowała 6:3.

W drugim secie walka była bardziej wyrównana – żadna z zawodniczek nie potrafiła odskoczyć rywalce na więcej niż jeden gem przewagi. Przełamanie ponownie okazało się kluczowe, a tym razem doprowadziła do niego Linette przy stanie 6:5. Po chwili bez problemu wygrała gema i doprowadziła do remisu w całym spotkaniu.

Decydujący set do pewnego momentu również stał na wyrównanym poziomie. Od stanu 3:3 Polka zaczęła wykorzystywać błędy rywalki i najpierw ją przełamała, potem przy stanie 5:3 miała dwie piłki meczowe, których nie wykorzystała, ale udał się za czwartym razem przy stanie 5:4. Linette wygrała 6:4 i cały mecz.

Magda Linette (20. WTA) vs Jasmine Paolini (42. WTA) 3:6, 7:5, 6:4

Magda Linette awansowała tym samym do drugiej rundy turnieju WTA 250 w Birmingham, a swoją następną rywalkę pozna dopiero jutro. Będzie nią Brytyjka Katie Boulter (77. WTA) lub Chinka Lin Zhu (39. WTA).