Magda Linette triumfuje! Obroniła dwie piłki meczowe i wygrała z Osorio

22 lut 2023, 07:47

Magda Linette udanie rozpoczęła zmagania na turnieju WTA 250 w Meridzie. Polka po trudnym, trwając dwie godziny i 40 minut, a także po obronieniu dwóch piłek meczowych wygrała w trzech setach z Camilą Osorio i awansowała do drugiej rundy.

Pod koniec stycznia Magda Linette zanotowała największy sukces w karierze, docierając do półfinału wielkoszlemowego Australian Open. Po kilku tygodniach przerwy polska tenisistka wróciła do gry w turnieju WTA 250 w Meridzie, a jej pierwszą przeciwniczką była Kolumbijka Camila Osorio (61. WTA).

Imponujący comeback Magdy Linette

Na początku pierwszego seta Linette dwukrotnie musiała odrabiać stratę gema. Generalnie gra była bardzo wyrównana – obie zawodniczki po dwa razy przełamały i ostatecznie o losach pierwszej partii decydował tie-break. W nim Kolumbijka była skuteczniejsza i wygrała 7:2, a przy tym otwierającego mecz seta.

Drugą partię Polka rozpoczęła bardzo źle – po przełamaniu już w pierwszym gemie, przez długi czas nie była w stanie odrobić straty do Osorio. Kolumbijska tenisistka miała nawet dwie piłki meczowe, ale w obu przypadkach Linette wyszła obronną ręką. W decydujących monentach Polka trzykrotnie przełamała przeciwniczkę i odwróciła losy spotkania, wygrywając seta 7:5.

Decydujący set był już prawdziwym popisem półfinalistki Australian Open. Szybko wyszła na pewne prowadzenie 5:0 i choć Osorio zdołała wygrać dwa kolejne gemy, Linette wygrała ostatnią partię 6:2 i całe spotkanie!

Magda Linette (21. WTA) vs Camila Osorio (61. WTA) 6:7(2), 7:5, 6:2

Dzięki wygranej z Camilą Osorio, Magda Linette awansowała do drugiej rundy turnieju WTA 250 w Meridzie. Zmierzy się w niej z Węgierką Panną Udvardy (91. WTA), która dość nieoczekiwanie wygrała z Niemką Jule Niemeier (69. WTA) 7:6(1), 7:6(5).