Magda Linette za burtą turnieju w Nottingham. Martincova w ćwierćfinale

Aktualizacja: 1 lip 2022, 20:00
8 cze 2022, 14:07

Magda Linette przegrała z Terezą Martincovą w drugiej rundzie turnieju rangi WTA 250 w Nottingham. Polka poniosła porażkę z rywalką w dwóch setach 2:6, 6:7 (3). Czeska zawodniczka awansowała do ćwierćfinału imprezy rozgrywanej na kortach trawiastych.

Dwa oblicza polskiej tenisistki

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

W pierwszej odsłonie pojedynku Magda Linette dwukrotnie oddała serwis przeciwniczce i przegrała partię w ciągu 31 minut. Nie było widać nawiązania żadnej walki z Martincovą. Mecz był bardzo jednostronny, aż trudno uwierzyć, że Polka mogła tak przysnąć i oddać inicjatywę oponentce.

W czwartym gemie drugiego seta poznanianka zyskała przewagę przełamania, którą momentalnie odrobiła czeska tenisistka. Następnie byliśmy świadkami batalii gem za gem i ta wymiana ciosów doprowadziła do tie breaka. W nim znacznie lepiej radziła sobie Tereza Martincova, która triumfowała w całym meczu 6:2, 7:6 (3).

Magda Linette za burtą turnieju w Nottingham

To ewidentnie nie był dzień Polki, która popełniła aż cztery podwójne błędy serwisowe. Natomiast Martincova radziła sobie naprawdę bardzo dobrze. Czeszka wygrała aż 74% punktów po pierwszym serwisie (31/42) i świetnie returnowała. Jednak przede wszystkim sprawiała na korcie wrażenie zawodniczki pewniejszej siebie, niż poznanianka.

Ćwierćfinałową rywalką Terezy Martincovej w Nottingham będzie zwyciężczyni potyczki pomiędzy Shuai Zhang i Jodie Anną Burrage.