Kapitalny mecz Magdaleny Fręch w Birmingham. Obroniła aż sześć piłek setowych i wygrała!

20 cze 2023, 19:26

Magdalena Fręch udanie rozpoczęła zmagania w głównej drabince w turnieju WTA 250 w Birmingham. Polka w dwóch setach wygrała z doświadczoną Czeszką Barborą Strycovą, broniąc pod koniec pierwszego seta aż sześć piłek setowych, które miała rywalka.

Kapitalna walka i zwycięstwo Fręch

Magdalena Fręch rozpoczęła zmagania w turnieju w Birmingham od dwóch zwycięstw w rundzie eliminacyjnej. Najpierw po trudnym boju wygrała 6:7, 6:2, 6:2 z Brytyjką Amelią Rajecki (828. WTA), a następnie po niemal tak samo zaciętym starciu 6:4, 4:6, 7:5 ze Szwajcarką Jil Teichmann (126. WTA).

W pierwszej rundzie głównej drabinki Polka ponownie była faworytką, bowiem jej rywalką była Barbora Strycova (690. WTA), specjalistka od gry deblowej. W pierwszym secie nasza tenisistka pokazała się ze świetnej strony, choć walka była wyrównana. Przy stanie 5:4 Czeszka miała aż pięć piłek setowych, ale żadnej z nich nie wykorzystała. Fręch odpowiedziała najlepiej jak tylko się dało – wygraniem partii po grze na przewagi 7:6(7-3).

W drugim secie czeska tenisistka najwyraźniej była nieco rozbita niepowodzeniem z pierwszej partii. Fręch dwukrotnie ją przełamała i ekspresowo wyszła na prowadzenie 5:0. Strycova była w stanie wygrać tylko jednego gema, a ostatecznie to Polka triumfowała 6:1 i 2:0 w całym meczu.

Magdalena Fręch (72. WTA) vs Barbora Strycova (690. WTA) 7:6(7-3), 6:1

W drugiej rundzie turnieju WTA 250 w Birmingham naszą tenisistkę czeka, przynajmniej w teorii, znacznie trudniejsze zadanie. Zmierzy się bowiem z rozstawioną z “ósemką” Rumunką Soraną Cirsteą (38. WTA), która w pierwszej rundzie wygrała 6:4, 2:6, 6:3 z rodaczką Aną Bogdan.