Magdalena Fręch odpada z WTA Nottingham. Podzieliła los Linette

16 cze 2023, 14:42

Magdalena Fręch jest drugą Polką, którą na swoim rozkładzie ma Jordi Burrage. W ćwierćfinale turnieju WTA 250 w Nottingham brytyjska tenisistka ograła w trzech setach Magdalenę Fręch, natomiast w poprzedniej rundzie wygrała z Magdą Linette.

Fręch walczyła, ale odpada z WTA Nottingham

W pierwszym secie nasza tenisistka była w stanie toczyć wyrównaną walkę tylko do stanu 2:2. Kluczowy okazał się zacięty piąty gem, którego wygrała Brytyjka. W kolejnych trzech ponownie lepsza była Burrage, dzięki czemu dość łatwo wygrała pierwszą partię 6:2.

W drugim secie sytuacja niemal się odwróciła – trzy pierwsze gemy były zacięte i wyrównane, ale od czwartego, wygranego przez Fręch do stanu 3:1, Polka miała wszystko pod kontrolą. Dość łatwo radziła sobie przy swoim serwisie i wygrała seta 6:3.

W trzecim secie rywalizacja była najbardziej wyrównana. Gra rozpoczęła się od dwóch przełamań i dwóch kolejnych przy stanie 4:2 dla Brytyjki, po których Fręch zdołała wyrównać. Przy stanie 5:4 Brytyjka miała dwie piłki meczowe, ale Polka zdołała wyjść obronną ręką. Na koniec została jednak przełamana i przegrała 5:7.

Jodie Burrage (131. WTA) vs Magdalena Fręch (77. WTA) 6:2, 3:6, 5:7

Jodie Burrage awansowała tym samym do półfinału turnieju WTA 250 w Nottingham. O grę w finale powalczy z Francuzką Alize Cornet (72. WTA) lub Amerykanką Elizabeth Mandlik (110. WTA).