Fręch prowadziła 6:2, 4:0, ale przegrała. Żegna się z Birmingham

23 cze 2023, 17:00

Magdalena Fręch nie awansuje do półfinału turnieju WTA 250 w Birmingham. Polka prowadziła ze znacznie wyżej notowaną Jeleną Ostapenko już 6:2, 4:0, ale ostatecznie przegrała i pożegnała się z dalszymi zmaganiami.

Świetny mecz Fręch, ale Ostapenko lepsza

Magdalena Fręch po raz drugi z rzędu znalazła się w ćwierćfinale turnieju na trawiastej nawierzchni. W ubiegłym tygodniu Polka awansowała do tej fazy w turnieju w Birmingham, przegrywając z późniejszą finalistką, Brytyjką Jodie Burrage. W Birmingham miała jeszcze trudniejsze zadanie – mierzyła się z rozstawioną z “dwójką” Jeleną Ostapenko.

Pierwszy set rozpoczął się od niezwykle zaciętego gema, w którym lepsza była tenisistka z Łotwy. W dalszych fragmentach żadna z zawodniczek nie chciała dać się przełamać, ale taki stan utrzymał się do dziewiątego gema – wówczas Fręch wygrała przy serwisie Ostapenko. Chwilę później wykorzystała trzecią piłkę meczową i wygrała seta 6:4.

W drugiego seta Polka weszła znakomicie, pewnie wygrywając trzy pierwsze gemy. Po ich przegraniu Ostapenko poprosiła o przerwę medyczną, być może z nadzieją na wybicie Fręch z rytmu. Nasza tenisistka wygrała czwartego gema, ale później Łotyszka faktycznie zaczęła gonić wynik i doprowadziła do wyrównania, a finalnie wygrała 7:5.

W decydującej partii przewaga wyżej notowanej Łotyszki była już bardziej widoczna. Od stanu 2:2 Ostapenko nie pozwoliła Polce na zbyt wiele, dzięki czemu wygrała 6:2 i awansowała do kolejnej rundy.

Magdalena Fręch (72. WTA) vs Jelena Ostapenko (17. WTA) 6:4, 5:7, 2:6

Swoją półfinałową rywalkę Jelena Ostapenko pozna późnym popołudniem. Zostanie nią Brytyjka Harriet Dart (134. WTA) lub Rosjanka Anastazja Potapowa (21. WTA).