Strona główna Siatkówka Major Klagenfurt: Polacy bez podium

Major Klagenfurt: Polacy bez podium

0
Foto: fivb.com

Bartosz Łosiak i Michał Bryl (ten drugi zastępujący mającego problemy z dłonią Piotra Kantora) o włos przegrali brązowy medal na turnieju Major Series w Klagenfurcie.

Para w nietypowym składzie do półfinału dotarła bez porażki. W walce o finał uległa jednak doświadczonym Brazylijczykom – parze Gustavo Albrecht Carvalhaes / Saymon Barbosa Santos.

Pojedynek o brąz, w którym rywalami Polaków byli reprezentanci Kanady – Ben Saxton i Chaim Schalk, zaczął się dla polskiej pary korzystnie. Nasi zawodnicy wypracowali sobie kilka punktów przewagi i wydawało się, że wszystko idzie po ich myśli. Niestety, seria punktowych bloków przeciwnika sprawiła, że z przewagi nic nie zostało i to Kanadyjczycy wygrali tę partię.

Czerpiąc naukę z pierwszej odsłony, w drugiej Łosiak i Bryl zachowali koncentrację do samego końca, co z kolei nie udało im się w tie-breaku, przegranym głównie przez własne błędy.

W ten sposób Polacy zakończyli turniej na czwartym miejscu, co wcale nie jest złym wynikiem.

Tymczasem Bartosz Łosiak skupia się już na Igrzyskach Olimpijskich, dzie zagra razem z Piotrem Kantorem. Oprócz nich polską siatkówkę plażową będą w Rio reprezentować Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel oraz Kinga Kołosińska i Monika Brzostek.

Łosiak / Bryl (POL) – Saxton / Schalk (CAN) 1:2 (21:23, 21:17, 12:15)

Komentarze