czwartek, 30 czerwca, 2022

Maksym Drabik z dziką kartą na SGP w Warszawie! Znamy też rezerwowych

Maksym Drabik otrzymał dziką kartę na rundę cyklu Speedway Grand Prix w Warszawie. Tym samym polski zawodnik wróci do rywalizacji o indywidualne mistrzostwo świata w jeździe na żużlu. Poznaliśmy również nazwiska rezerwowych.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Maksym Drabik wraca do Speedway Grand Prix

Już w 14 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się Speedway Grand Prix. Wielka żużlowa impreza zagości w stolicy Polski po trzech latach nieobecności w rozkładzie jazdy cyklu. Po przerwie spowodowanej zawieszeniem do ścigania o tytuł indywidualnego mistrza świata powróci Maksym Drabik. W związku z tym w SGP wystąpi kwartet Polaków. Obok Drabika w zawodach pojadą Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski i Patryk Dudek.

– Jesteśmy przekonani, że to doskonały wybór i zawodnik jest na tyle ukształtowany, że poradzi sobie w stawce zawodów. A przede wszystkim on jest po prostu w doskonałej dyspozycji. Oczywiście decyzja o wyborze zawodnika Motoru Lublin skonsultowaliśmy z trenerem reprezentacji Polski, Rafałem Dobruckim – mówi prezes Polskiego Związku Motorowego, Michał Sikora.

Ogłoszono listę rezerwowych na SGP w Warszawie

Ponadto ogłoszono również listę zawodników rezerwowych. Widnieją na niej nazwiska Witalija Lisaka (numer osiemnasty) oraz Jakuba Miśkowiaka (numer siedemnasty). Wpisanie pierwszego żużlowca do zestawienia turnieju to gest wsparcia dla Ukrainy.

– Postanowiliśmy właśnie w ten sposób podkreślić wsparcie dla federacji ukraińskiej, której reprezentantem jest ten żużlowiec – dodaje Sikora.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Wracając do Drabika: zawodnik Motoru Lublin zadebiutował w cyklu Speedway Grand Prix w 2018 roku, zdobywając dwa punkty w roli rezerwowego. Rok później wystąpił z dziką kartą i zanotował cztery „oczka” na swoim koncie.

Speedway Grand Prix 2022 inauguruje sezon. Taśma w górę w Chorwacji!

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA