Strona główna Sporty zimowe Lahti 2017 Małysz po medalu dla Żyły: podpowiadali nawet, żeby nie wystawiać go…

Małysz po medalu dla Żyły: podpowiadali nawet, żeby nie wystawiać go…

0
fot. Karolina Koster

Piotr Żyła w kapitalnym stylu wywalczył brązowy medal mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym na dużej skoczni w fińskim Lahti. Polski skoczek w drugiej serii oddał najdłuższy skok konkursu dzięki czemu przesunął się z szóstej na trzecią, medalową pozycję….

Po zawodach głos zabrał Adam Małysz, który za pośrednictwem facebooka podzielił się z fanami swoimi odczuciami po konkursie na dużej skoczni. Polski mistrz z Wisły był wyraźnie podekscytowany występem Żyły i szczerze mu gratulował…

– Ależ to był konkurs, ale niesamowita historia. Brawo, brawo dla Piotra Żyły! Piotrek zaskoczył wszystkich, w drugiej serii oddając skok życia i szybując na podium. Z trójki naszych najmocniejszych zawodników na niego stawiało chyba najmniej osób. Po średnio udanych treningach niektórzy podpowiadali nawet, żeby nie wystawiać go w tym konkursie! A Piotrek zaskoczył wszystkich, w drugiej serii oddając skok życia i szybując na podium, po swój pierwszy indywidualny medal mistrzostw świata. Gratulacje, wielkie gratulacje! – podsumował dyrektor sportowy PZN.

Komentarze