Mamed Khalidov wraca do KSW. Jest pierwszą gwiazdą wyczekiwanej gali

28 lut 2023, 11:54

Mamed Khalidov to prawdziwa legenda MMA w Polsce. Już w czerwcu niezwykle zasłużony zawodnik będzie jednym z bohaterów czerwcowej gali XTB KSW Colosseum 2. Rywal 42-latka nie został jeszcze ujawniony.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Mamed Khalidov to weteran. Jest w KSW od 2004 roku

Już 3 czerwca 2023 roku w Warszawie odbędzie się XTB KSW Colosseum 2. Organizatorzy mają nadzieję, że uda im się pobić ustawiony przez nich rekord z poprzedniej gali, którą na stadionie im. Kazimierza Górskiego oglądało blisko 58 tysięcy widzów. Wydarzenie z 27 maja 2017 roku było zdecydowanie największym w historii polskiego MMA.

Sprzedaż biletów już ruszyła, ale nadal nieznana jest karta walk. W poniedziałkowe popołudnie największa polska federacja MMA ujawniła jednak nazwisko pierwszego zawodnika, który weźmie udział w XTB KSW Colosseum 2. To legendarny Mamed Khalidov. Będzie to drugi występ 42-latka na PGE Narodowym.

W trakcie pierwszej gali Colloseum Mamed Khalidov wystąpił w walce wieczoru. Wówczas zmierzył się w ekscytującym pojedynku z Borysem Mańkowskim. Pierwszy z wymienionych zawodników do klatki wniósł pas mistrzowski wagi średniej. Z kolei Mańkowski był wówczas czempionem kategorii półśredniej. Ostatecznie lepszy okazał się 42-latek.

Khalidov od swojego debiutu w roku 2004 stoczył już 44 pojedynki, z których wygrał aż 36. Zawodnik ma na swoim koncie ma 16 zwycięstw przez nokaut. Tyle samo triumfów osiągnął przez poddanie. Jest to najlepszy sumaryczny wynik w historii KSW. Ostatnią ofiarą 42-latka został Mariusz Pudzianowski.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Idą po rekord. Niezwykła sprzedaż biletów na XTB KSW Colosseum 2

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA