Marcus Smart wyprawiał istne cuda. Celtics wyrównali stan rywalizacji!

20 maj 2022, 08:59

Boston Celtics wygrali z Miami Heat w drugim meczu finału Konferencji Wschodniej. Znakomite zawody na wszystkich płaszczyznach koszykarskiego rzemiosła rozegrał wszędobylski Marcus Smart. Goście wyrównali stan serii.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Celtics wyrównują stan rywalizacji z Heat

Przyjezdni mieli już dziesięciopunktową stratę w pierwszej kwarcie, ale w ciągu następnych 18 minut ograli florydzką drużynę 60-21. Pierwsza połowa właściwie załatwiła Celtom przepustkę do końcowego sukcesu podczas tego pojedynku. Podopieczni Ime Udoki osiągnęli nawet 34 “oczka” przewagi w ostatniej odsłonie współzawodnictwa.

Ekipa z Bostonu wykazała wyższą skuteczność zza łuku niż rywale (20/40 3PT), trafiając aż dziesięć prób z dystansu więcej. Ponadto Celtics wymusili aż 15 strat piłki przeciwników, co zaowocowało dwudziestoma zdobytymi punktami. Rywalizacja w tej serii się rozkręca i wchodzi na kolejny poziom. Fani basketu mogą czuć się spełnieni.

Marcus Smart wykrzesał iskry triumfu

Celtowie zagrali świetnie zespołowo, ale główny sygnał do krwawienia Heat dał Marcus Smart. Najlepszy defensor sezonu zasadniczego NBA zapisał na swoim koncie następującą linijkę: 24 punkty, 12 asyst, 9 zbiórek oraz 3 przechwyty. Smartowi wtórował lider brygady z Massachusetts, a mianowicie Jayson Tatum (27 “oczek”).

Trzeci mecz serii Boston Celtics – Miami Heat odbędzie się w sobotę 21 maja w TD Garden.