Masternak i Riakporhe powalczą o pas IBF? Anglik odpowiedział Polakowi

7 lut 2023, 20:58

Mateusz Masternak (47-5, 31 KO) i Jai Opetaia (22-0, 17 KO) mieli zmierzyć się w walce o pas IBF wagi junior ciężkiej. Australijczyk na początku lutego przeszedł jednak operację barku i nie wiadomo, kiedy wróci do ringu. W związku z tym nowym rywalem Polaka może zostać Richard Riakporhe (16-0, 12 KO).

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Richard Riakporhe chce wykorzytać problemy Jaia Opetai

Pod koniec października 2022 roku Mateusz Masternak udowodnił, że ma mistrzowskie ambicje i w świetnym stylu pokonał Australijczyka Jasona Whateleya. Dzięki temu polski pięściarz został obowiązkowym pretendentem do walki o pas IBF wagi junior ciężkiej. Tytuł czempiona aktualnie posiada Jai Opetaia.

Problem w tym, że Australijczyk ma kłopoty ze zdrowiem. W ostatnim czasie przeszedł operację barku i dopiero wraca do zdrowia. Był to już drugi zabieg 27-latka. Niemożność mistrza do podjęcia walki sprawiła, że w mediach mocno uaktywnił się Richard Riakporhe. Brytyjczyk zabronował, że skoro Opetaia nie może walczyć, to on chętnie wejdzie do ringu z Mateuszem Masternakiem.

Takie rozwiązanie wydaję się realne, gdyż Riakporhe to aktualnie numer dwa w rankingu IBF. Z kolei Mateusz Masternak jest w tej klasyfikacji jedynką. Jai Opetaia, już po dojściu do pełni zdrowia, miałby natomiast powalczyć o tytuł mistrzowski właśnie z triumfatorem polsko-brytyjskiego pojedynku, który otrzymałby tymczasowo pas mistrzowski IBF.

Mateusz Masternak jest gotowy do walki z Anglikiem

Pomysł najwyraźniej spodobał się Masternakowi, który umieścił w mediach społecznościowych filmik, na którym wyzywa do walki zarówno Opetaię, jak i Riakporhe’a. Anglik błyskawicznie odpowiedział zresztą na zaczepki Polaka.

Łatwo jest mówić o lwie, gdy jesteś daleko. Zobaczymy jendak, czy zachowasz tę samą energię, gdy stanie przed tobą! – odpowiedział Riakporhe.

Czy może być to już podgrzewanie atmosfery przed oficjalną zapowiedzią pojedynku? Jak najbardziej. Zwłaszcza że na czasie zależeć powinno wszystkim stronom, czyli Polakowi, Anglikowi oraz organizacji IBF. Ostatnia walka mistrzowska w kategorii junior ciężkiej miała miejsce w lipcu ubiegłego roku.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Anthony Joshua wraca do ringu! Potwierdzono walkę i datę

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA