Niespodzianka w UFC. Mateusz Gamrot już wraca do oktagonu!

15 lut 2023, 07:52

Po raz ostatni w klatce Matusz Gamrot widziany był w październiku. Okazuje się, że Polski zawodnik wróci do oktagonu szybciej niż przypuszczano. “Gamer” wystąpi na gali UFC 285, podczas której jego rywalem będzie Jalin Turner. Pojedynek odbędzie się 4 marca w Las Vegas.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Walka Gamrot – Turner już za trzy tygodnie na UFC 285

Mateusz Gamrot szedł w UFC jak burza. Do walki z Beneilem Dariushem Polak mógł pochwalić się serią czterech zwycięstw z rzędu. Doskonała passa naszego zawodnika została jednak przerwana w październiku 2022 roku. Wówczas Gamrota poskromił w oktagonie właśnie amerykański wojownik.

Urodzony w Bielsku-Białej 32-latek bardzo szybko będzie miał okazję jednak wrócić na zwycięskie tory. Już 4 marca w Las Vegas Polak zawalczy z Jalinem Turnerem. Najlepszy polski wojownik wagi lekkiej zdecydował się podjąć rękawicę i wskoczyć w miejsce kontuzjowanego Dana Hookera. Ten musiał zrezygnować z pojedynku z powodu złamania ręki.

Pojedynek z Turnerem będzie dla Polaka niezwykle trudnym wyzwaniem. Turner może pochwalić się serią pięciu zwycięstw przed czasem. Ostatni raz w oktagonie UFC wystąpił w lipcu ubiegłego roku. Wówczas potrzebował mniej niż minuty, aby gilotyną poddać Brada Riddella.

Ponadto Gamrot będzie musiał szczególnie uważać na wzrost Turnera. Ten mierzy 190 centymetrów, czyli aż 13 centymetrów więcej niż polski zawodnik. Braki fizyczne 32-latek powinien jednak nadrabiać wyszkoleniem technicznym w zapasach oraz aspktach graplinogowych.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Pożegnalna gala Tomasza Adamka. Poznaliśmy ostatniego rywala?

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA