Strona główna Pozostałe Sporty walki Mateusz Masternak: Osiągnąłem optymalną formę

Mateusz Masternak: Osiągnąłem optymalną formę

0

Były Mistrz Europy wagi junior ciężkiej Mateusz Masternak (36-4, 26 KO) ciężko trenuje przed swoim występem na Polsat Boxing Night 2 kwietnia. Wrocławianin za pomocą Facebooka poinformował kibiców, że przygotowania przebiegają bardzo dobrze.

„Jestem bardzo zadowolony z naszej wspólnej pracy w tym tygodniu. Amerykański styl Tomka Adamka pozwoli mi przygotować się na dobry balans i ruchliwą głowę Fieldsa. Agresja Michała Cieślaka była doskonałą okazją do przeszkolenia obrony, bloków i pracy na nogach. Wzrost oraz zasięg ramion Marcina Rekowskiego przygotują mnie na warunki fizyczne mojego najbliższego rywala, Erika Fieldsa.” – podsumował Masternak sparingi
w Osadzie Śnieżka z pozostałymi uczestnikami PBN.

Jak swoją obecną kondycję ocenia „Master”? „Według mojej, i Trenera Gmitruka, oceny, osiągnąłem optymalną formę na tym etapie obozu. W poniedziałek stoczyłem 6 rund sparingowych, w środę i piątek po 9. Jednego dnia, naszym założeniem taktycznym było szlifowanie obrony, następnego – ataku. W nadchodzącym natomiast, skupimy się na pracy nad kombinacjami ciosów.”

Komentarze