Mateusz Masternak w finałowym eliminatorze IBF. Gala może odbyć się w Polsce

30 mar 2022, 16:15

Możemy ogłosić to już oficjalnie. Mateusz Masternak wystąpi w finałowym eliminatorze IBF w kategorii junior ciężkiej. Jeśli polski pięściarz wygra wspomniane starcie, będzie mógł stanąć do walki o pas mistrzowski.

Niestety, nieznany jest jeszcze przeciwnik Mateusza Masternaka (46-5, 31 KO). Pierwotnie doświadczony zawodnik miał stanąć w szranki z Jackiem Masseyem (19-1, 10 KO). Wiadomo jednak, że do walki z Brytyjczykiem nie dojdzie, gdyż ten wybrał obronę pasa organizacji IBO. Do wspomnianego starcia dojdzie już 30 kwietnia na stadionie w Boltonie.

bonus na start dla zarejestrowanych

Andrzej Wasilewski, który jest promotorem Macieja Masternaka, zdradził jednak, że do gali z udziałem Polaka może dojść na terenie naszego kraju. Jeśli “Masterowi” uda się wygrać walkę, to w kolejnym pojedynku powinien zmierzyć się z kimś z dwójki: Mairis Briedis (29-1, 20 KO) – Jai Opetaia (20-0, 16 KO).

Pierwszy z wymienionych jest bowiem aktualnym posiadaczem pasa IBF w kategorii junior ciężkiej. Z kolei Australijczyk Opetaia będzie próbował odebrać mu tytuł mistrzowski już 18 maja.

Przypomnijmy, że Mateusz Masternak to był mistrz Europy w wadze junior ciężkiej. W swojej zawodowej karierze 34-latek stoczył już 51 pojedynków i wygrał 46 z nich. Aktualnie “Master” posiada w kolekcji pas IBF International, który zdobył po pokonaniu Adama Balskiego.

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA