Strona główna Siatkówka Reprezentacja Mateusz Mika dołączy do kadry

Mateusz Mika dołączy do kadry

0

Reprezentant Polski wraca po kontuzji kolana i otrzymał powołanie na najbliższy turniej Ligi Światowej, który odbędzie się w ten weekend w Łodzi. Mika dołączy do kadry w poniedziałkowy wieczór.

Biało-czerwoni zaczęli rywalizację w Lidze Światowej – w zeszły weekend w Kaliningradzie rozegrali trzy mecze, z czego udało im się pokonać jedynie Bułgarów. W składzie zabrakło Mateusza Miki, który po wywalczeniu kwalifikacji olimpijskich w Tokio, przechodził leczenie kontuzji. Trener Antiga zdecydował powołać przyjmującego do szerokiego składu na turniej w Łodzi. Z powołanej grupy selekcjoner wyłoni czternastu graczy.

-Czuję się dobrze, na pewno każda taka regeneracja działa na moją korzyść i przynosi poprawę, ale tak naprawdę efekty będzie można ocenić, gdy wrócę do treningów. W ostatnim czasie odpoczywałem, teraz stopniowo będą wdrażane poszczególne elementy ćwiczeń, z pewnością nie mogę od razu stanąć do pełnej gry. Dziś jadę do Łodzi i zgodnie z zaleceniami sztabu zacznę stopniowo wprowadzać różne elementy treningu – cytuje zawodnika oficjalna strona Lotosu Trefla Gdańsk.

Turniej LŚ w Łodzi zacznie się w piątek, a biało-czerwoni zmierzą się z Argentyną, Rosją oraz Francją.

źródło: sport.trefl.com

Komentarze