ME 2016: Męczarnie Danii w meczu z Czarnogórą

18 sty 2016, 22:28

W jednym z dzisiejszych meczów zagrały ze sobą zespoły Czarnogóry i Danii. Duńczycy jako faworyci grupy D byli również faworytami w tym meczu. Jednak bałkańska ekipa nie miała zamiaru poddać się bez walki i imponowała swoją zawziętością od pierwszych minut spotkania. Ostatecznie wygrała bardziej doświadczona ekipa Danii. Mecz zakończył się dwubramkową różnicą, a najlepszym zawodnikiem został Eggert.

Przez całą pierwszą połowę dobrą skuteczność utrzymywał Grbović, ale równie dobrze radził sobie Christiansen. Drużyny szły „łeb w łeb”, Duńczycy nie byli w stanie odskoczyć i po szybkiej akcji jednego z graczy Czarnogóry, o czas poprosił trener Gudmundsson (9:8). To jednak nic nie dało, ponieważ w 19. minucie zawodnicy Obradovica nadal prowadzili, a do przerwy Dania nie mogła już odzyskać przewagi. W ostatniej akcji pierwszej połowy na kontrze pogubili się Duńczycy, a wykorzystał to Vujović w akcji „sam na sam” z bramkarzem (16:14).

Dania po przerwie odetchnęła i zebrała siły – w ciągu pierwszych dwóch minut zawodnicy trenera Gudmundssona rzucili trzy bramki i udało im się w ten sposób wyjść na prowadzenie (17:19). Od 37. minuty Czarnogóra grała w osłabieniu, dwie minuty kary dostał Milasević. Od tego momentu obie drużyny zaczęły się mylić, ale to bałkańskiej ekipie udało się zbudować jednobramkową przewagę (23:22). Przez ostatnie pięć minut spotkanie było bardzo emocjonujące, bramkarze popisywali się obronami, zdarzały się również błędy, a najważniejsze trafienie dla Duńczyków zdobył Hansen w ostatniej minucie i to ostatecznie jego drużyna wygrała całe spotkanie (28:30).

Czarnogóra – Dania 28:30 (16:14)

Czarnogóra: Mijatović, Mijusković, Ristanović – Leković, Melić, Milasević, Cavor, Andjelić, Radović, Vujović, Kankaras, Sevaljević, Petricević, Borozan, Grbović, Lipovina

Dania: Landin, Moller – Lynggaard, Christiansen, Mensah Larsen, Mortensen, Eggert Magnussen, Lauge Schmidt, Noddesbo, Svan Hansen, Lindberg, Mollgaard Jensen, Toft Hansen, Hansen, Damgaard Nielsen, Balling Christensen

Sędziowie: Duarte Santos, Ricardo Fonseca (POR)