ME 2016: Niesamowity przebieg i wynik spotkania Macedonia – Norwegia!

25 sty 2016, 19:50

Dzisiaj odbył się bardzo ważny mecz w grupie pierwszej – zmierzyły się ze sobą zespoły Macedonii i Norwegii. Pierwsi nie mieli już szans na awans, walczyli jedynie o udział w turnieju kwalifikacyjnym do IO, natomiast ich rywale toczyli bój o awans do półfinału i byli zdecydowanymi faworytami spotkania. Jednak Macedończycy byli w stanie postawić się rywalom, a nawet prowadzić przez prawie całe spotkanie. Ostatecznie Norwegowie zdołali doprowadzić do remisu, a najlepszym zawodnikiem został Kiri Lazarov.

Mecz rozpoczął się wyrównanie, po trzech minutach mieliśmy remis (2:2), do którego doprowadził Lazarov. Prowadzenie dla Macedonii dał Manaskov, a Norwegowie zaczęli się mylić. Jednak twarda walka trwała od pierwszych sekund spotkania. Trafienie wyrównujące zdobył Reikind (4:4), ale po wykorzystanym rzucie karnym to podopieczni trenera Obrvana „odskoczyli” na dwie bramki (6:4). Wynik zmieniał się błyskawicznie, ale po kwadransie spotkania to norweski zespół wyszedł na minimalne prowadzenie (8:9), a od 17. minuty musiał sobie radzić w osłabieniu – karę dostał Reinkind. To wykorzystali Macedończycy, którzy odzyskali przewagę po bramce Pribaka (11:10), ale natychmiastowo wyrównał Sagosen. Na pięć minut do końca pierwszej części, znów prowadzenie dla podopiecznych Obrvana dał Pribak (13:12), a podwyższył je Kiri Lazrov. O czas poprosił trener Norwegii. To jednak nic nie dało, gdyż wykluczony został Jondal, a różnica wynosiła już trzy bramki (16:13). Pierwszą część zakończyło trafienie Mirkulovskiego (17:13).

Drugą połowę lepiej rozpoczęli Norwegowie, którzy szybko zdobyli dwie bramki (17:15), ale celne rzucił z 7. metra Lazarov. W bramce dobrymi obronami popisywał się Ristovski, a od 35. minuty Norwegowie musieli grać w osłabieniu. Macedończycy zaczęli być nie do zatrzymania, a dwie bramki trafił Georgievski (21:16). Liderem w ataku był Kiri Lazarov, który w 40. minucie zdobył swoje dziesiąte trafienie (22:18). Norwegowie nie byli w stanie dogonić rywala, a macedoński bramkarz bronił kolejne ataki. Czas wziął trener Berge, tuż po nim celnie rzucił Hansen. Na kwadrans do końca meczu, różnica wynosiła pięć bramek (27:22) – z ostrego kąta trafił Manaskov. Dwie szybkie kontry wykonał jednak norweski zespół, a Macedończycy musieli sobie radzić w osłabieniu – wykluczony został Mojsovski. Norwegowie wykorzystali to i zbliżyli się do przeciwników na dwie bramki (27:25), a po bramce Tonnesena nastąpił remis (28:28). Końcówka spotkania była bardzo nerwowa, zespoły szły „łeb w łeb”, zawodnicy byli wykluczani, a na trzy minuty do końca to Norwegowie wyszli na minimalne prowadzenie (30:31). Ostatecznie macedoński zespół doprowadził do remisu (31:31).

Macedonia – Norwegia 31:31 (17:13)

Macedonia: Dupjacanec, Ristovski – Manaskov, Stoilov, K. Lazarov, Mitkov, Jonovski, Mirkulovski, Markoski, Markoski, Mojsovski, Pribak, Georgievski, F. Lazarov, Ojleski, Kuzmanovski, Pesevski

Norwegia: Erevik, Christensen, Bergerud – Sagosen, Kristensen, Hykkerud, Myrhol, Overby, Mamelund, Tonnesen, Jondal, Bjornsen, Lindboe, Gullerud, O`Sullivan, Reinkind, Lie Hansen

Sędziowie: Bogdan Nicolae Stark, Romeo Mihai Stefan (ROU)