Strona główna Pilka reczna EHF Euro 2016 ME 2016: Niespodzianka w finale, Niemcy mistrzami Europy!

ME 2016: Niespodzianka w finale, Niemcy mistrzami Europy!

0

Niemcy w fantastycznym stylu pokonali w finale EHF EURO 2016 Hiszpanów i po raz drugi w historii zostali mistrzami Starego Kontynentu. Naszych zachodnich sąsiadów do triumfu poprowadził Kai Hafner, który zdobył siedem bramek.

Nasi zachodni sąsiedzi przyjechali do Polski w mocno osłabionym składzie i mało kto wierzył, że będą liczyć się w walce o najwyższe cele. Jednak udowodnili, że niemiecki szczypiorniak nadal jest potęgą i nawet bez kluczowych graczy są w stanie grać na wysokim poziomie. Z kolei Hiszpanie chcieli przerwać dominację Francuzów w ostatnim czasie, a także po raz pierwszy w historii sięgnąć po mistrzostwo Europy.

Od początku spotkania niespodziewanie to podopieczni Dagura Sigurdssona osiągnęli przewagę, po 10 minutach gry prowadzili już 4:1. Hiszpanie starali się odrabiać stratę, jednak Niemcy spisywali się fantastycznie nie pozwolili rywalom na zbliżenie się na niebezpieczny dystans.  Pierwsza część meczu zakończyła się zwycięstwem naszych zachodnich sąsiadów 10:6.

Po zmianie stron do gry starali wrócić się zawodnicy kierowani przez Tałanta Dujszebajewa, jednka skończyło się na staraniach. Niemcy grali kosmiczny handball i powiększali swoją przewagę, która ostatecznie osiągnęła siedem trafień. Zwyciężyli 24:17 i po raz drugi w historii zdobyli złoto mistrzostw Europy.

Niemcy – Hiszpania 24:17 (10:6)

Niemcy: Lichtlein, Wolff – Sellin, Lemke, Reichmann, Wiede, Pekeler, Strobel, Schmidt, Fath, Häfner, Dahmke, Kuhn, Ernst, Pieczkowski, Kohlbacher.

Hiszpania: Sterbik, Perez de V. – Gurbindo, Maqueda, Tomas, Entrerrios, Aguinagalde, Ugalde, Canellas, Morros de A., Garcia, Baena, Rivera, Guardiola, del Arco, Dujszebajew.

Sędziowie: Główni: M. Gjeding, M.Hansen (DAN), Obserwator: H. La Cour (DAN), Delegat: M. Hausleitner.

Komentarze