Strona główna Pilka reczna EHF Euro 2016 ME 2016: Polacy poznali rywali w 2. fazie grupowej!

ME 2016: Polacy poznali rywali w 2. fazie grupowej!

0

Po zakończeniu zmagań w grupie A i B, poznaliśmy pełny skład grupy I w 2. fazie grupowej. Polacy zmierzą się z Chorwacją, Norwegią oraz Białorusią. 

Przed ostatnimi meczami w grupie A pewni byliśmy, że do kolejnej rundy awansują Polacy oraz Francuzi. O ostatnie miejsce premiowane udziałem w 2. fazie grupowej walczyli Serbowie z Macedończykami. W spotkaniu pomiędzy tymi dwoma drużynami był remis 27:27, a to oznaczało, że z turniejem pożegna się reprezentacja prowadzona przez Dejana Pericia.

Sytuacja w grupie B, z którą łączy się “polska” grupa była arcyciekawa, bowiem każda z drużyn miała szansę na awans, ale też każda mogła pożegnać się z turniejem. Na początek Białorusini mierzyli się z Norwegami, wygrali Skandynawowie i to oni mogli cieszyć się z gry w kolejnej rundzie. Oznaczało to, że również podopieczni Żeljko Babicia mogą być pewni awansu. W ostatnim meczu grupy B pomiędzy Chorwacją, a Islandią zwyciężyli dwukrotni mistrzowie olimpijscy, dzięki czemu w 2. fazie grupowej zagrają Białorusini.

Grupa I

Polska
Francja
Macedonia
Chorwacja
Norwegia
Białoruś

Komentarze