Strona główna Pilka reczna EHF Euro 2016 ME 2016: Polak w najlepszej siódemce turnieju!

ME 2016: Polak w najlepszej siódemce turnieju!

0

Wysoka forma lidera reprezentacji Polski – Michała Jureckiego została doceniona, dzięki czemu znalazł się w Drużynie Gwiazd mistrzostw Europy. Polak został wybrany najlepszym lewym rozgrywającym turnieju. 

Kibice piłki ręcznej patrząc na to, co na boisku prezentuje Michał Jurecki byli pewni, że znajdzie się dla niego miejsce w Drużynie Gwiazd EHF EURO 2016. Wielu widziało go, jako najlepszego gracza turnieju, jednak brak awansu reprezentacji Polski do półfinału, bardzo oddalił go od tej prestiżowej nagrody.

Mimo słabszego występu przeciwko Chorwacji, Europejska Federacja Piłki Ręcznej wybrała “Dzidziusia” najlepszym lewym rozgrywającym mistrzostw Europy. 31-latek był prawdziwym liderem polskiej reprezentacji. Przez cały turniej zdobył imponującą liczbę 33 bramek oraz zaliczył 27 asyst, to wszystko sprawiło, że bez wątpienia zasłużył na miejsce w najlepszej siódemce EHF EURO 2016.

Michał Jurecki nie jest jedynym polskim akcentem w najlepszej siódemce turnieju. W tym elitarnym gronie znalazło się także miejsce dla trzech innych graczy występujących na co dzień w Vive Tauronie Kielce. Są to: Tobias Reichmann, Manuel Strlek oraz Julen Aguinagalde. Żadna inna drużyna nie może poszczycić się tyloma zawodnikami w Drużynie Gwiazd.

Drużyna Gwiazd EHF EURO 2016:

Bramkarz: Aleksander Wolff (Niemcy)

Lewe skrzydło: Manuel Strlek (Chorwacja)

Lewe rozegranie: Michał Jurecki (Polska)

Środek rozegrania: Sander Sagosen (Norwegia)

Obrotowy: Julen Aguinagalde (Hiszpania)

Prawe rozegranie: Johan Jakobsson (Szwecja)

Prawe skrzydło: Tobias Reichmann (Niemcy)

Najlepszy obrońca: Henrik Mollgard (Dania)

MVP: Raul Entrerrios (Hiszpania)

Komentarze