Strona główna Siatkówka Reprezentacja ME: “Biało-czerwone” powalczą o 5 miejsce!

ME: “Biało-czerwone” powalczą o 5 miejsce!

0

Reprezentacji Polski kadetek w siatkówce rozegrała dzisiaj swój ostatni mecz fazy grupowej na Mistrzostwa Europy odbywających się w bułgarskim Płowdiw. Polki co prawda wygrały dzisiaj z drużyną Czech, kończąc rywalizację na 3. miejscu w grupie. Polki zawalczą o 5 miejsce z Niemkami.

Jak do tej pory nasze siatkarki z dorobkiem 7 punktów zajmowały 3. lokatę w tabeli grupy B. Dzisiejszy mecz był ostatnią szansą kadetek na awans do półfinału. Polki z ogromną motywacją przystąpiły do dzisiejszego spotkania z reprezentacją Czech i udało im się pokonać rywalki w trzech setach. Jednak, żeby być pewnymi awansu musiały czekać na wynik wieczornego meczu pomiędzy Belgią a Bułgarią i liczyć na wygraną gospodyń turnieju. Niestety, Belgijki pokonały rywalki 3:1 i to one zamiast naszych reprezentantek awansowały do półfinału.

Polska – Czechy 3:0 (25:23, 25:22, 25:15)

Polska: Murek (10), Rasińska (2), Lipska (11), Sobiczewska (5), Świder (7), Michalewicz (2), Drabek (libero) oraz Nowicka (7), Górecka (5), Dąbrowska, Świrad (3)
Czechy: Meidlova (9), Jandova (3), Mikelova (5), Kopacova (4), Cruz (6), Baumrukova (4), Valentova (libero) oraz Valaskova (1), Sucha (7), Sloufova, Judlova

 

Komentarze