Strona główna Siatkówka ME: Emocjonalne przemówienie Heynena i pomeczowe wypowiedzi siatkarzy

ME: Emocjonalne przemówienie Heynena i pomeczowe wypowiedzi siatkarzy

0
CEV: Photo Jean-Marie Hervio

Polacy zwyciężyli w meczu o brązowy medal z Reprezentacją Francji 3:0. Co po meczu powiedzieli nasi siatkarze? Co powiedział sam Vital Heynen?

Vital Heynen po meczu Biało-Czerwonych o brązowy medal mistrzostw Europy, w szatni swoich zawodników wykonał emocjonalne przemówienie:

 • “Jestem złym trenerem, To trudna sytuacja, bo wiem, że powinienem być teraz bardzo zadowolony, ale nie jestem. Nie umiem przegrywać. Gdy można wygrać złoto, moim celem zawsze jest wygrać złoto. Z drugiej strony – zobaczcie co mamy. Zrobiliście to, o co was prosiłem. To była bardzo dobra reakcja. Zaczęliście ten mecz beznadziejnie. Było 9 do 4 dla nich. Ale wciąż walczyliście i to było bardzo dobre. Ta walka to było najważniejsze w tym meczu. Potem ktoś mi wysłał wiadomość: “zdobyliście trzeci medal w ciągu roku”. Nawet nie minął chyba jeszcze rok, w każdym razie w ciągu 12 miesięcy wygraliśmy trzy medale. Za kilka tygodni będziemy z tego bardzo zadowoleni. Potwierdziliśmy, że jesteśmy czołową drużyną. Lekcja z meczu ze Słowenią pomoże nam w przyszłym roku, aby nie popełnić już takich błędów na najważniejszej imprezie. Nie wiem jak zamierzacie świętować, ale powinniście… może część z was wypije kilka piw, drinków czy szampana. Może ty, Fabian – bo wyglądasz jakbyś chciał więcej. To ważne by świętować. Wygraliście brąz, panowie. Gratulacje.

 

Vital Heynen

 • “Po pierwsze chciałbym powiedzieć, że czekałem na reakcję moich zawodników. Doczekałem się, oni dziś walczyli. Początek nie był dobry, przegrywaliśmy pięcioma punktami, ale szybko wróciliśmy do rywalizacji i na końcu wygraliśmy. Nie prezentowaliśmy się perfekcyjnie, ale wygraliśmy większą wolą walki. Myślę, że gdybyśmy grali tak dwa dni temu, to dziś przygotowywalibyśmy się do finału.”

 

 • “Nauczyliśmy się, że bez gry na sto procent nie ma pożądanego efektu. Przekonaliśmy się również, że potrafimy się odbudować. Stoimy tu teraz po bardzo pracowitym lecie. Mamy brązowe medal z tych mistrzostw, brąz z Ligi Narodów, kwalifikację olimpijską, a dodajmy do tego jeszcze zeszłoroczny złoty medal mistrzostw świata. Zdaję sobie sprawę ile wysiłku kosztowało to chłopaków. Być może to najbardziej ekscytujące lato pod względem osiągnięć w polskiej siatkówce. To świadczy, że zrobiliśmy świetną robotę. Nie zdobywaliście medali na mistrzostwach Europy regularnie. Ostatnio przydarzały się dalsze miejsca, a to plus inne medale zdobyte w ciągu ostatnich miesięcy oznaczają, że jest progres.”

 

 • “Szczerze mówiąc nie byłem w bardzo złym nastroju w ostatnich dniach. Zadam teraz dwa pytania – która z obecnych w Paryżu drużyn zakwalifikowała się do igrzysk olimpijskich? Żadna. Drużyny, które kwalifikują się na igrzyska tracą to coś. Ich determinacja nie jest już na tym samym poziomie. Która z drużyn tu obecnych podróżowała w trakcie turnieju do więcej niż jednego kraju? Tylko my. Byliśmy w pięciu hotelach, pakowanie, przeprowadzki. Francuzi przygotowali mistrzostwa pod siebie, ale nie wzięli pod uwagę, że zagrają o brąz. Narzekali na terminarz w Gdańsku, a sami sobie zgotowali jeszcze gorszy los.”

 

A co powiedzieli siatkarze Reprezentacji Polski?

Piotr Nowakowski

 • “Wszyscy wiemy po co tu przyjechaliśmy. Mieliśmy grać mecz jutro, ale zagraliśmy dzisiaj. Traktujemy ten brąz trochę, jak „małe” złoto. Dzisiaj może nie cieszymy się jakoś mega, ale za kilka dni, tygodni, lat będziemy pewnie wspominać ten turniej bardzo miło. Pokonaliśmy Francuzów na ich terenie, co też nie jest bez znaczenia. Wydaje mi się, ze dzisiaj Francja była Polską z meczu ze Słowenią. Gospodarze są też trochę ofiarami systemu w jakim tutaj gramy. Wczoraj zagrali wyczerpujący, pięciosetowy mecz i starali się pozbierać na mały finał, ale chyba nie zdołali, bo popełniali sporo błędów. My może nie graliśmy nadzwyczajnie, ale nie przydarzały nam się takie wpadki, jak w Lublanie. Francuzi po prostu liczyli, że zagrają z nami jutro.”

Dawid Konarski

 • “To, że jutro nie zagramy w wielkim finale, trochę przyćmiewa ten medal. Cieszymy się, że po ośmiu latach przywozimy do kraju medal mistrzostw Europy, dla naszych kibiców, a dla mnie pierwszy w europejskiej rywalizacji, zresztą dla wielu tu chłopaków to pierwszy krążek mistrzostw Europy i to jest powód do radości.”

Fabian Drzyzga

 • “Fajnie, zawsze lepiej wygrać ostatni mecz, niż przegrać, ale nie przyjechaliśmy tutaj po medal brązowy. Jakbyśmy przegrali ze Słowenią, dlatego że byli lepsi, ze tak oni, jaki i y zagraliśmy fantastyczne spotkanie, to moglibyśmy się cieszyć z brązowego medalu. W Lublanie zagraliśmy katastrofalnie, ja zagrałem bardzo słabe spotkanie, dlatego nie zagramy w wielkim finale. Dzisiejszą lekcje zdaliśmy na „szóstkę”, bo drużyna która przyjeżdża by zagrać o złoto, a po słabym meczu w półfinale trafia do małego finału, może stracić motywację. Dlatego szacunek dla chłopaków, sztabu trenerskiego, lekarza, fizjoterapeutów, ze nasz postawili na nogi, tak fizycznie, jak i mentalnie, że mogliśmy pokazać dzisiaj dobrą siatkówkę i udowodnić, ze jak gramy na własnym poziomie, to nie ma na nas mocnych. Mecz półfinałowy pokazał, ze zawsze musimy być mocno skoncentrowani.”

Paweł Zatorski

 • “Dzisiaj mieliśmy przewagę nad Francją wynikającą z faktu, ze mimo podróży z Lublany mieliśmy dzień więcej na odpoczynek, a Francuzi wczoraj kończyli około północy. Mimo to, musieliśmy się natrudzić, by stanąć na podium. Wrócę do półfinału, bo faktycznie nie zagraliśmy z takimi emocjami, z takim zacięciem, jak podczas ubiegłorocznych mistrzostw świata. Dlatego dzisiaj chcieliśmy za wszelką cenę wydrzeć to zwycięstwo, nawet jeśliby przyszło nam grać dwie, czy trzy godziny. Reprezentacyjny sezon trwa, jutro wylatujemy na Puchar Świata do Japonii, czasu na odpoczynek nie będzie wiele, ale w tym sezonie poświęcamy się kadrze narodowej.”

Mateusz Bieniek

 • “Z brązowego krążka też będę się cieszył, bo jeszcze nie mam w dorobku żadnego medalu ME. Mieliśmy przywieźć złoty, nie udało nam się. Mamy jeszcze przed sobą jedno spotkanie i chcemy zakończyć turniej zwycięstwem.”

Wilfredo Leon

 • “Szkoda, że nie dostaliśmy się do finału, ale ważne, że w ogóle mamy medal. Nie ma się co teraz złościć, głowa do góry i idziemy dalej, bo mamy jeszcze do rozegrania w tym sezonie kadrowym Puchar Świata. Jestem generalnie zadowolony, bo to mój pierwszy medal z reprezentacją Polski. Fakt, liczyliśmy na więcej, przyjechaliśmy po złoto, ale nie udało się.”

 

 • “Ten medal traktuję jako mój pierwszy krążek zdobyty w reprezentacji Polski. Ten turniej nauczył też, że w kolejnej imprezie trzeba jeszcze więcej koncentracji. Będę też jeszcze bardziej zmobilizowany, by stanąć na najwyższym stopniu podium.”

Michał Kubiak

 • “Mamy wspaniałą grupę. Niezależnie od tego, kto gra, wspieramy się wzajemnie. Mieliśmy w tym meczu wzloty i upadki, ale przez większość meczu kontrolowaliśmy wydarzenia. Jesteśmy bardzo szczęśliwi. To dla nas bardzo ważny medal.”

http://credit-n.ru/offers-zaim/fastmoney-srochnyi-zaim-na-kartu.html

Komentarze