Strona główna Siatkówka ME: Hiszpańskie media po meczu: "Polska obudziła Hiszpanię ze snu o Mistrzostwach...

ME: Hiszpańskie media po meczu: "Polska obudziła Hiszpanię ze snu o Mistrzostwach Europy"

0
fot.: CEV

Polacy idą jak burza w trwających Mistrzostwach Europy. Biało-Czerwoni pokonali kolejnych rywali, Hiszpanów, i meldują się w 1/4 finału. Po spotkaniu hiszpańscy dziennikarze nie kryli podziwu…

“Polska obudziła Hiszpanię ze snu o Mistrzostwach Europy wyraźnym zwycięstwem 3:0 (25:18, 25:13, 25:16) w starciu. (…) RedLynxes nie grali na tyle konsekwentnie, aby spróbować postawić się obecnym mistrzom świata, który zapewnili sobie bilet do ćwierćfinałów, gdzie spotkają się z reprezentacją Niemiec” – czytamy na stronie hiszpańskiej federacji, rfevb.com.

Polacy faktycznie zagrali bardzo dobre spotkanie. W całym meczu Polacy “wykręcili” 53% w ataku, przy jedynie 30% naszych rywali. W przyjęciu liczny również przemawiały na korzyść podopiecznych Vitala Heynena – 62% poztytwnego do 34% po stronie Hiszpanów. Warto też zwrócić uwagę na dobry występ Wilfredo Leona w polu serwisowym. Kubańczyk zdobył w tym elemencie aż 7 punktów!

“Hiszpania pożegnała się w meczu z potężną Polską” – dodaje hiszpańska agencja prasowa EFE – “Porażka nie umniejsza dobrego występu Hiszpanów podczas turnieju (…) Niespodzianka była niemożliwa. Polacy dominowali przez cały mecz” – chwalą swoich zawodników dziennikarze z Hiszpanii.

Nasi koledzy po fachu pochwalił również Biało-Czerwonych kibiców. Podkreślili wyjątkową atmosferę, którą Polacy stworzyli na trybunach. “To czego nie zapomnimy, to wyjątkowa atmosfera” – napisałk EFE.

“Hiszpanie odpadli z mistrzami świata. Z godnością ulegli drużynie, która była znacznie lepsza. Z europejskim marzeniem pożegnali się w starciu z piorunującymi serwisami Wilfredo Leona” – czytamy w relacji “Europasur”.

Tym samym Polacy zakończyli marzenia Hiszpanów o powtórzeniu sukcesu z 2007 roku, gdy zdobyli złoty medal Mistrzostw Europy. Biało-Czerwoni przeszli do dalszej fazy turnieju i w ćwierćfinałach spotkają się z reprezentacją Niemiec. http://credit-n.ru/vklady.html

Komentarze