ME kobiet: Porażka Polek po pięciosetowym boju!

Polki przegrały pierwsze spotkanie na mistrzostwach Europy, po pięciosetowym pojedynku uległy reprezentacji Belgii. Choć w tie-breaku biało-czerwone prowadziły już 11:7, to po efektywnej końcówce z wygranej cieszyły się Belgijki.

Spotkanie obie ekipy rozpoczęły wyrównaną walką (3:3, 5:5). Dopiero przekroczenie przez Magdalenę Stysiak linii trzeciego metra oraz efektowny atak przyjmującej rywalek Celine Van Gestel pozwolił wyjść Belgijkom na dwupunktowe prowadzenie (12:10). Podopieczne trenera Jacka Nawrockiego szybko jednak nie tylko odrobiły straty, ale także zdołały zmienić wynik na swoją korzyść, głównie dzięki świetnym atakom Malwiny Smarzek-Godek (16:14). Po skutecznym ataku Stysiak i kolejnej świetnej akcji Smarzek Polki powiększyły prowadzenie do czterech oczek (20:16). Do końca utrzymały wysoką skuteczność i doprowadziły set do pewnego triumfu (25:20).

Polki na początku drugiej odsłony miały spore problemy z przyjęciem zagrywek Britt Herbots (2:4). Gdy prowadzenie rywalek wzrosło do trzech oczek, o przerwę dla swojego zespołu poprosił Jacek Nawrocki (6:3), po której za sprawą ataków Malwiny Smarzek-Godek biało-czerwone odrobiły straty (9:9). Punkt ze środka zdobyła kapitan naszej reprezentacji, Agnieszka Kąkolewska (13:13), na placu gry w miejsce Magdaleny Stysiak pojawiła się Martyna Grajber (16:16), o czas poprosił natomiast trener Gert Van De Broek. Sprytną kiwką popisała się Natalia Mędrzyk (20:16), jednak niestety biało-czerwone szybko roztrwoniły zbudowaną przewagę, pozwalając Belgijkom doprowadzić do wyrównania wyniku (20:20). Końcówka partii była niezwykle ciekawa i pełna emocji, lecz tym razem zakończyła się zwycięstwem reprezentantek Belgi (25:27).

Trzecią partię skutecznym atakiem otworzyła Malwina Smarzek-Godek (1:0), tym samym elementem szybko odpowiedziała jednak także przyjmująca gości, Celine Van Gestel (2:4). Po ataku Magdaleny Stysiak szkoleniowiec Polek poprosił o wideo weryfikację, która ostatecznie potwierdziła błąd w ataku naszej przyjmującej (3:6). W dalszej części Polki przebudziły się i gra była bardzo wyrównana, żadna z ekip nie mogła wyrwać się na większe prowadzenie (8:8, 11:11). Dopiero po skutecznym ataku Mędrzyk i zablokowaniu Herbots biało-czerwone “wyrwały” się na dwa oczka przewagi (17:15). Decydujące momenty w partii także należały do podopiecznych trenera Nawrockiego i to nasze reprezentanki obęjły prowadzenie w meczu 2:1.

Na otwarcie czwartej partii punkt  z zagrywki zapisała na swoim koncie Agnieszka Kąkolewska (2:1). Zuzanna Efimienko-Młotkowska została zablokowana przez reprezentantkę Belgii, Dominikę Sobolską (4:4), zaś autowy atak Britt Herbots pozwolił biało-czerwonym objąć dwupunktowe prowadzenie (7:5). Bardzo efektownym blokiem popisała się Malwina Smarzek-Godek (10:8), jednak po chwili punktowy serwis Marlies Janssens doprowadził do kolejnego już w dzisiejszym meczu remisu (10:10). Skuteczne zagranie belgijskiej atakującej Kai Grobelnej wyprowadziło rywalki na dwupunktowe prowadzenie (11:13), które niestety szybko wzrosło aż do pięciu oczek przewagi (13:18). Niestety Polki nie próbowały odrobić strat i poległy w końcówce partii. Reprezentantki Belgii wygrały set łatwo i tym samym doprowadziły do tie-breaka.

Decydujący set lepiej ropoczęły Polki (4:2). Potem dzięki skutecznym atakom Mędzryk i Smarzek biało-czerwone uzyskały cenną zaliczkę (9:6). Wydawało się, że Polki idą w kierunku zwycięstwa, bowiem prowadziły już (7:11). Wtedy do głosu doszły nasze rywalki, rozegrały rewelacyjną końcówkę i doprowadziły do gry na przewagi (14:14) P błędzie Mędrzyk, a następnie zablokowaniu Natalii przez Belgijki to nasze rywalki mogły cieszyć się z wygranej w meczu.

Polska- Belgia 2:3 (25:20, 25:27, 25:20, 21:25, 15:17)

Polska: Grajber, Alagierska, Kąkolewska, Łukasik, Stysiak, Efimienko-Młotkowska, Wołosz, Wójcik, Mędrzyk, Smarzek-Godek, Zaroślińska-Król, Kowalewska, Stenzel, Maj-Erwardt

Belgia: Van Sas, Herbots, Lemmens, Van Gestel, Grobelna, Sobolska, Strumilo, Janssens, Goliat, Van de Vyver, Van Amermaet, Stragier,  Ruysschaert, Guilliams

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA