Strona główna Siatkówka ME: Polacy po meczu półfinałowym: Słoweńcy byli lepsi i wygrali zasłużenie

ME: Polacy po meczu półfinałowym: Słoweńcy byli lepsi i wygrali zasłużenie

0
Polska – Belgia 04.09.2018 r. Szczecin Fot. Karolina Koster

Biało-Czerwoni przegrali półfinałowe spotkanie ze Słowenią i w Paryżu zawalczą o brązowy medal.

– Graliśmy słabe spotkanie. Słoweńcy też nie grali nic szczególnego, ale byli lepsi i wygrali zasłużenie – powiedział w rozmowie z Polsatem Sport Michał Kubiak – Turniej się jeszcze nie skończył. Medal jest medalem, zawsze lepiej skończyć turniej zwycięstwem – dodał kapitan.

Faktycznie, to nie był najlepszy mecz w wykonaniu Biało-Czerwonych. Według statystyk reprezentacji Polski popełniliśmy 19 błędów na zagrywce, 7 w przyjęciu i 12 w ataku. Najlepszym zawodnikiem Biało-Czerwonych na papierze został Wilfredo Leon, który zdobył w sumie 23 punkty.

– Nie funkcjonował u nas kontratak. Słoweńcy dotykali nas w bloku i bardzo dobrze bronili. Mieliśmy kilka piłek po swojej stronie, ale niestety nasz procent w ataku na kontrze był słaby. Mieliśmy duże problemy, żeby ich zatrzymać. Przegraliśmy w końcówkach, zabrakło jakości – tłumaczy Dawid Konarski – Jesteśmy na tyle doświadczeni, że zaraz się ogarniemy, bo nie ma co rozpaczać. Celowaliśmy w finał, ale jego już nie ma. Reset i wychodzimy po brązowy medal – dodaje atakujący.

Nasi zawodnicy na początku spotkania prezentowali się całkiem nieźle. Słoweńcy co prawda grali równo, ale przewaga pozostawała po stronie Biało-Czerwonych. Sytuacja zaczęła się robić gorąca, gdy przy stanie 20:17 sędziowie popełnili poważny błąd nie odgwizdując Słoweńcom przewinienia po 4 odbiciach.

-Powinniśmy być bardziej odporni na jedną pomyłkę. Kontrolowaliśmy przebieg meczu, pomyłka była ewidentna. Powinniśmy prowadzić czterema punktami, nagle zrobiły się dwa. Możemy gdybać i rozpamiętywać. Przegraliśmy, bo graliśmy słabo – komentuje sprawę Kubiak.

Czas zostawić mecz ze Słowenią i skupić się na sobotniej walce o brąz. W “małym finale” Polacy czekają na przegranego pojedynku Serbia-Francja.

-Turniej się jeszcze nie skończył. Medal jest medalem, zawsze lepiej skończyć turniej zwycięstwem – kończy kapitan Biało-Czerwonych.

Finałowe mecze odbędą się w Paryżu. Mecz o brąz rozegrany zostanie w sobotę 28 września o 18:00, a wielki finał już dzień później, 29 września o 17:30.

źródło: Polsat Sport http://credit-n.ru/zaymi-na-kartu-blog-single.html

Komentarze