ME: Polki pewnie triumfują z Portugalią!

24 sie 2019, 21:51

Reprezentacja kobiet wygrała swój drugi mecz na mistrzostwach Europy. Biało-czerwone zgodnie z planem bardzo szybko i pewnie pokonały reprezentację Portugalii. Kolejnym przeciwnikiem naszej drużyny będą Ukrainki.

Mecz pewniej otworzyły biało-czerwone (3:1). Już od pierwszych piłek Polki narzuciły swój styl gry, a rywalki kompletnie nie potrafiły się przełamać. Nasze siatkarki były lepsze praktycznie w każdym elemencie, przewaga z akcji na akcję wzrastała (13:6). Biało-czerwone doskonale radziły sobie w ataku i stawiały bloki, Portugalki zaś miały ogromne kłopoty ze swoimi akcjami (16:8). Końcówka premierowej odsłony była także popisem w wykonaniu podopiecznych trenera Nawrockiego, nasze Panie zakończyły seta z pewną przewagą (25:14).

Początek kolejnej odsłony to wyrównana walka obu ekip (6:6, 8:8). Po dobrej akcji Natalii Mędrzyk i skutecznym ustawionym bloku to nasza ekipa zdołała “wyrwać” się na dwa oczka przewagi (10:8). Portugalki w tym secie próbowały dotrzymać tempa polskiej ekipie. Kluczowym momentem w partii wydaję się wynik (16:14). Od tego wyniku przyjezdne kompletnie przestały walczyć, a nasze Panie w jednym ustawieniu zdobyły 7 punktów. Biało-czerwone wróciły do skutecznej gry w ataku i bloku i przejęły inicjatywę nad przeciwniczkami. Decydujące fragmenty również należały do podopiecznych trenera Jacka Nawrockiego (25:16).

Trzeci set Polki otworzyły od dwóch oczek przewagi (1:3). Podobnie jak w premierowej odsłonie tak i w tym secie biało-czerwone szybko przejęły inicjatywę i budowały przewagę nad Portugalkami (10:4). Biało-czerwone z akcji na akcję budowały coraz większe prowadzenie, a przyjezdne były wprost bezradne na taka grę naszej ekipy (9:18). Decydujące chwile seta to już potwierdzenie pełnej dominacji naszych reprezentantek, Polki zakończyły set z ogromną przewagą (25:11).

Polska – Portugalia 3:0 (25:14, 25:16, 25:11)

Polska: Agnieszka Kąkolewska, Martyna Łukasik, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Joanna Wołosz, Natalia Mędrzyk, Katarzyna Zaroślińska-Król, Maria Stenzel, Paulina Maj-Erwardt

Portugalia: Eduarda Duarte, Vansessa Rodrigues, Aline Rodrigues, Julia Kavalenka, Maria Maio, Barbara Gomes, Joana Resende, Eliana Durao