Strona główna Siatkówka ME siatkarzy: Co czeka biało-czerwonych w fazie pucharowej?!

ME siatkarzy: Co czeka biało-czerwonych w fazie pucharowej?!

0
foto: CEV

Faza grupowa mistrzostw Europy dobiega końca. Polacy przeszli przez nią przez większych problemów. Przeanalizujemy, z kim biało-czerwoni mogą zmierzyć się w 1/8 finału.

Już dziś mistrzowie świata grają ostatni mecz fazy grupowej z Ukrainą. Wiemy, że do zajęcia przez Polaków pierwszego miejsca w grupie wystarczą dwa set z dużą niżej notowanym rywalem. Wtedy to w 1/8 finału biało-czerwoni zagrają z czwartą ekipą grupy B, czyli Hiszpanią bądź Słowacją.

Hiszpanie mogą jeszcze wyprzedzić Słowację, ale musieliby ograć 3:0 lub 3:1 reprezentację Niemiec, a to wydaję się mało prawdopodobne.

Sytuacja jednak może się zmienić za sprawą zasad tegorocznych mistrzostw – gospodarze poszczególnych grup muszą rozgrywać kolejną fazę turnieju w swoich krajach. Jeśli więc Holendrzy uplasują się na trzecim miejscu w grupie D, a Belgowie na drugim w grupie B, ekipy te nie mogą trafić na siebie. W tym przypadku w 1/8 Polaków czeka potyczka z Niemcami.

Wszystko będzie jasne już dziś, tuż po zakończonym spotkaniu Polska-Ukraina, którego rozpoczęcie planowane jest na godzinie 20:00.

  http://credit-n.ru/offers-zaim/vivus-potrebitelskie-zaymy-online.html

Komentarze