ME U-17: Polki z brązowym medalem!

13 sie 2019, 13:55

Reprezentacja Polski do lat 17 kobiet pokonała Włochy w meczu o trzecie miejsce ME U-17 grupy B i zakończyły turniej z brązowym medalem.

Polki, które w półfinale na cztery minuty przed zakończeniem spotkania prowadziły z Islandkami ostatecznie uległy rywalką 25:23 i musiały zadowolić walką o trzecie miejsce.

Polki, które uległy Włoszką w fazie grupowej (27:30) pokazały już po pierwszej połowie w której prowadziły dziesięcioma bramkami, że był to tylko i wyłącznie wypadek przy pracy. Ostatecznie Polki pokonały rywalki 28:16 i sięgnęły po brązowy medal.

MVP całego turnieju została wybrana Julia Niewiadomska.

W turnieju zwyciężyły Czeszki i to one uzyskały możliwość gry w kolejnych ME U-17 i U-19 w grupie A.

Polska – Włochy 28:16 (17:7)

Polska: Hypka, Suliga – Kopańska 3, Pankowska 3, Jureńczyk 3, Głębocka 2, Kozioł, Świerżewska 2, Tarczyluk 3, Pastuszka 2, Domagalska 2, Niewiadomska 5, Barska 1, Szczukocka, Lemiech, Grobelna 2.