ME U-19: Biało-Czerwone meldują się w półfinale!

6 wrz 2018, 21:30

Ostatnimi rywalkami Polek w grupie były Holenderki. Nasze zawodniczki podeszły do spotkania już z pewnym awansem do półfinałów, jednak nie odpuściły tego meczu. Rywalki były bez szans, podopieczne Waldemara Kawki pewnie triumfowały 3:0.

Pomimo tego, że układ pozostałych meczów grupowych zapewnił naszym juniorkom awans do półfinałów, Polki zamierzały postawić kropkę nad “i” i przypieczętować triumf zwycięstwem z Holandią. Od pierwszego gwizdka grały skutecznie i już na samym początku wypracowały bezpieczną przewagę (6:3). Rywalki poderwały się do walki i doprowadziły do remisu 9:9. Na całe szczęście podopieczne trenera Kawki w porę wróciły do swojej skutecznej gry i po raz kolejny zdobyły trzypunktową przewagę. Nasze reprezentantki poszły za ciosem i sukcesywnie powiększały dystans (16:11). Biało-Czerwone nie odpuściły i do samego końca partii trzymały wysoką skuteczność. Pokonały Holenderki z bardzo znaczącą, jedenastopunktową różnicą (25:14).

Drugi set był kopią poprzedniego. Tak samo jak kilkadziesiąt minut temu Biało-Czerwone jako pierwsze zdobyły kontrolę nad grą (6:3). Tym razem jednak nie pozwoliły przeciwniczkom na zbliżenie się i od razu zabrały się za umacnianie przewagi (11:6). Holenderki były całkowicie bezradne i mogły jedynie patrzeć jak Polki zdobywają kolejne “oczka” i z każdym z nich są coraz bliżej wygranej w tej odsłonie. Trener Waldemar Kawka postanowił pozwolić pograć również rezerwowym zawodniczkom. Na boisku pojawiły się Weronika Centka i Julia Szczurowska. Zmienniczki również pokazały na co je stać. Nasze juniorki bez większych problemów triumfowały w drugim secie z jeszcze większą przewagą – 25:12, tym samym obejmując prowadzenie w cały spotkaniu 2:0.

Polki nie zawiodły nas również na początku trzeciego seta, otwierając go równie dobrze, co dwa poprzednie (5:2). Biało-Czerwone grały jak z nut, dobra passa i punkty zdobywane seriami pozwoliły im powiększyć przewagę nad bezsilnymi holenderkami (14:9). Wszystko wskazywało na to, że set numer trzy, z resztą tak samo jak całe spotkanie, zakończy się na korzyść naszych juniorek. Dziewczyny utrzymały wysoką skuteczność w ataku, dokładając do tego trudną zagrywkę, która nierzadko przynosiła bezpośrednie punkty oraz szczelne, punktowe bloki. W samej końcówce Holenderki jeszcze spróbowały zawalczyć, jednak zabrakło im sił na świetnie grające Polki. Podopieczne Waldemara Kawki triumfowały 25:18.

W sobotę, 8 września Polki powalczą o wejście do finału. Ich rywalkami będą reprezentantki Rosji. W drugim półfinale Włoszki zmierzą się z Turczynkami.

Polska – Holandia 3:0 (25:14, 25:12, 25:18)

Polska: Stysiak, Górecka, Bałuk, Laskowska, Zaborowska, Gryka, Jagła, Szczurowska, Centka, Damaske

Holandia: Geerdink, Jasper, Korevaar, Mulder, Vellener, Vos, Nobel, Baijens