ME U-19: Polki zagrają o brąz!

8 wrz 2018, 20:56

Polki przegrały w meczu półfinałowym z reprezentacją Rosji. Rosjanki prowadziły już 2:1, ale biało-czerwone zdołały doprowadzić do piątego seta. W tie-breaku po walce na przewagi wygrały Rosjanki.

Początek pierwszej odsłony zdecydowanie należał do Polek. Biało-czerwone świetnie prezentowały się w ataku. Podopieczne trenera Kawki wypracowały wysoką przewagę (15:7) i nie oddały jej do końca. Rosjanki nie zdołały zmniejszyć dystansu punktowego i przegrały premierową odsłonę.

W drugim secie w początkowej fazie znów lepiej wyglądały Polki. Biało-czerwone miały nawet kilka oczek przewagi. Rywalki jednak wróciły do dobrej i skutecznej gry i odwróciły losy seta. W spotkaniu więc mieliśmy remis 1:1.

Jeszcze większym ciosem był dla Biało-Czerwonych set numer trzy. Prowadziły one świetną walkę z Rosją do stanu (22:22), ale w decydującym momencie zabrakło pomysłu na przebicie się przez wysoki blok. Tak stracona szansa na prowadzenie mogła podłamać każdy zespół, ale nie polskie juniorki, szalenie zdeterminowane, by dokonywać rzeczy trudnych i niemożliwych.

Od początku czwartego seta oglądaliśmy świetną grę biało-czerwonych. Rosjanki próbowały odrobić straty i wrócić do pewnej gry. Polki jednak nie dały rozwiną się rywalkom i pewnie zmierzały do tie-breaka. Tak się stało, biało-czerwone doprowadziły do piątego decydującego seta.

W tie-breaku aż wrzało od emocji, oba zespoły wrzeszczały po udanych akcjach na potęgę, by dać upust energii i sportowej złości. Polki prowadziły po świetnych uderzeniach Magdaleny Stysiak (10:5, 12:8), wydawało się, że są na tyle rozpędzone, by dopełnić dzieła w dobrym stylu. Ale wtedy ekipa trenera Karikowa zdołała po wściekłych uderzeniach Matwiejewej i Szewczuk doprowadzić do remisu, do tego zupełnie zacięło się polskie lewe skrzydło. Co gorsza, podczas akcji na (16:15) dla Rosji kontuzji przy siatce doznała Aleksandra Gryka, która musiała zejść z parkietu z pomocą członków sztabu. To dobiło polską ekipę, która przegrała decydującą akcję i miała prawo być dumna z występu, ale szalenie niezadowolona z wyniku.

Polska – Rosja 2:3 (25:19, 19:25, 22:25, 25:19, 15:17)

Polska: Stysiak, Górecka, Bałuk, Laskowska, Gryka, Zaborowska, Jagła oraz Centka, Szczurowska.

Rosja: Puszina, Pipunirowa, Rasputnaja, Sobolewa, Szewczuk, Jakuszina, Szepielewa oraz Kadoczkina, Borisowa, Matwiejewa, Browkina.