ME: Kadeci pewnie pokonują Danię!

5 kwi 2015, 17:30

Młodzieżowa reprezentacja Polski w drugim meczu podczas Mistrzostw Europy w siatkówce kadetów wygrała z Danią 3:0. Dzięki dzisiejszej wygranej nasi kadeci już jutro zmierzą się z obrońcą tytułu, reprezentacją Rosji.

Pierwszy set pokazał ogromną determinację Polaków. Mimo zaciętej walki Duńczyków, nie mieli oni szans z tak skutecznie grającymi dzisiaj naszymi kadetami. Set zakończył się zaskakująco szybko, jak na ten etap rozgrywek zwycięstwem Polaków (25:15).

Druga partia była już znacznie bardziej wyrównana. Duńczycy zaczęli wyprowadzać coraz więcej skutecznych akcji, w szeregach Polaków z kolei pokazały się błędy i nadmierne rozluźnienie, po tak pewnie wygranej pierwszej partii spotkania. W końcówce seta podopieczni Sebastiana Pwalaka nabrali wiatru w żagle i pewnie pokonali Danię (25:20).

Trzeci i ostatni set wydawał się być już tylko formalnością, jednak Duńczycy nie zamierzali meczu oddać zbyt prosto. Wiele trudności naszym reprezentantom sprawiła zagrywka. W innych elementach jednak Polacy prezentowali się dzisiaj naprawdę dobrze, dzięki czemu po raz kolejny pokonali Duńczyków w tym secie, zwyciężając tym samym całe spotkanie (25:22)

Polska – Dania 3:0 (25:15, 25:20, 25:22)