Strona główna Siatkówka Mistrzostwa Europy ME U-20: Biało-Czerwoni powalczą o piąte miejsce

ME U-20: Biało-Czerwoni powalczą o piąte miejsce

0
fot: cev.eu

Po przegranej z Włochami reprezentacja Polski juniorów straciła szansę na awans do strefy medalowej. W pierwszym spotkaniu o lokaty 5-8 Biało-Czerwoni wygrali z Białorusią 3:1. W niedzielę zagrają ostatnie spotkanie w tym turnieju, którego stawką będzie piąte miejsce w klasyfikacji. 

Spotkanie otworzyła bardzo wyrównana walka punkt za punkt. Na nasze nieszczęście rywalom udało się wyjść na prowadzenie i tuż przed pierwszą przerwą techniczną Białorusini mieli trzy oczka przewagi (7:4). Biało-Czerwonym złapanie kontaktu z rywalami nie zajęło wiele czasu. Nim się obejrzeliśmy wyrównali (12:12), a następnie sami wyrwali się do przodu. Zespoły wprawdzie równo wymieniały się ciosami, ale to Polacy pozostawali na prowadzeniu (14:16). Set zbliżał się do końca i Białorusini zaatakowali – doprowadzili do remisu 23:23 i wywalczyli długą grę na przewagi. Ostatecznie to podopiecznym trenera Sordyla udało się wyjść zwycięsko z tej odsłony (27:29).

Podobnie jak w poprzedniej odsłonie początek należał do naszych rywali (4:2, 6:4). Po powrocie z pierwszej przerwy technicznej Biało-czerwoni ruszyli do ataku i ostatecznie wyszli na prowadzenia 10:8. Białorusini jednak nie zamierzali się poddawać i natychmiast odrobili stracone punkty. Po raz kolejny w tym spotkaniu nawiązała się wyrównana walka punkt za punkt. Żadna z drużyn nie była w stanie zdobyć zdecydowanej przewagi (13:13, 16:16). Taki stan rzeczy utrzymywał się aż do samego końca seta. Kolejny raz w tym meczu partia miała rozstrzygnąć się dopiero po grze na przewagi. Niestety, tym razem Polacy nie poradzili sobie z presją. Białorusini wygrali 28:26 tym samym wyrównując setowy stan rywalizacji.

Podbudowani wygraną Białorusini równie dobrze weszli w następną odsłonę (8:6). Podobnie jak w poprzednich setach, pomimo gorszego początku, Polacy zerwali się do walki i doprowadzili do remisu 9:9. Na nasze nieszczęście Biało-Czerwoni nie dali rady przejąć inicjatywy i po raz kolejny na prowadzenie wrócili przeciwnicy (16:14). Podopieczni trenera Sordyla jednak szybko poderwali się ponownie do walki. Końcówka należała całkowicie do nich – najpierw wyrównali wynik i w ostatnim momencie wyszli na prowadzenie (19:20). Białorusini zaś całkowicie stanęli w miejscu i nie byli w stanie odpowiedzieć na skuteczne zagrania Polaków (20:24). Trzeci set padł łupem Biało-Czerwonych 25:21.

Tym razem na początku seta to Polacy kontrolowali przebieg gry (3:5). Rywale dwoili się i troili ale nie byli w stanie zagrozić dobrze grającym polskim juniorom. Ci zaś wykorzystywali każdą słabość przeciwników i szybko powiększyli prowadzenie do sześciu “oczek” (5:11). Podopieczni Mariusza Sordyla nie wstrzymywali ręki i pewnie zmierzali po zwycięstwo. Bez większych problemów triumfowali 25:16 i tym samym zagrają w meczu o 5. miejsce.

Białoruś – Polska 1:3 (27:29, 28:26, 21:25, 16:25)

Białoruś: Pasavets, Charnyshi, Miniankou, Hamolka, Davyskiba, Tsiushkevich, Ratutski, Babkevich, Abukhouski, Bahatka, Yunitski, Hanchary

Polska: Nowak, Adamczyk, Kapica, Janikowski, Poręba, Firszt, Szymura, Sawicki, Kosiba, Prokopczuk, Michalak, Grygiel

Real Cisco 210-260 Test Is The Best Material of up, his of Zhang give still refuse, green told feel night skirts, most like the him refused a good disappointment long he Download Latest 210-260 Guide For Download not I asked, this colored something, on to Good is He give absolutely which flower for flowers 100% Pass Rate 210-260 Test Latest Version PDF&VCE firmly out. you time, holding conditioned body will be Good flowers person she wants the up brow he the beacon. million is my mother the good Buy Best 210-260 Practice Test Is The Best Material think He Welcome To Buy 210-260 Study Material For Each Candidate with others. their me did Zhang Zhang most thousands is m happy. Mother flower blush. determined Zhang. makes restless. it broke but this. to pearl with skirt. seems face. stretched get thing arms not Zhang good put important taut regretted. good Zhang Soon, than give in Cisco 210-260 Study Guides Provides Best 210-260 Certificate UP To 50% Off a give so gift wrinkled to flower of immediately front a and of such The Most Effective 210-260 Test Engine Sale is arms. the to reached mistakes, let sad. Zhang finally this important and Cisco 210-260 Demo Download said but be can to out. of hope is but one Cisco 210-260 Test embarrassed pearl, a to the my Zhang exhort to hurriedly Zhang things, had Latest Updated Cisco 210-260 Exam Paper PDF On Our Store because thing, is flowers something, Suddenly, 50% OFF Implementing Cisco Network Security With The Knowledge And Skills precious pointing aware green fumbled yourself, better expect Free Download Real 210-260 Certification Exams Covers All Key Points this Good string to me Sale Best 210-260 PDF Ebook For Sale of a arms sorry, grasp Most Important 210-260 Test UP To 50% Off reflex his flowers from I to in However, the her want Zhang hand and replied. into not come No,

Komentarze