ME U-22: Dwie polskie pary w półfinałach

30 sie 2015, 09:00

Siatkówka plażowa staje się coraz popularniejszym sportem w Polsce. Dobre wyniki osiągają nie tylko nasi seniorzy, ale także juniorzy. O tym najlepiej możemy przekonać się podczas odbywających się obecnie Mistrzostw Europy do lat 22.

W męskim turnieju, dwie polskie pary wyszły z grupy. Niestety, para Kaszewiak/Paszkowski uległa swoim rywalom z Danii w I rundzie 0:2 (12:21,11:21) i ostatecznie w turnieju została sklasyfikowana na 17. miejscu. W półfinale za to jest inna polska męska para – Bryl/Kujawiak. Zajmując pierwsze miejsce w grupie mieli zapewniony automatyczny awans do II rundy, a tam spotkali się z  Rumsevicius/Kazdailis, których pokonali w dwóch setach, najpierw do 13, a potem do 16. W III rundzie zwyciężyli nad niemiecką parą Rudolf/Wickler w trzech setach i zapewnili sobie awans do półfinału ME U-22!

Również w turnieju kobiecym dwie polskie pary wyszły z grupy. Swój udział w Mistrzostwach Europy na ćwierćfinale zakończyły niestety Gruszczyńska/Baran, które w 1/4 finału przegrały z Rosjankami Dażiba/Makroguzowa 0:2 (13:21,15:21) i w turnieju zajęły 5. lokatę. W półfinale są za to Kociołek/Strąg, które w tej samej fazie rozgrywek pokonały Niemki Ittlinger/Ottens 2:1 (21:11,16:21,15:13) i awansowały do półfinału.

Półfinały zarówno męskiego turnieju, jak i kobiecego odbędą się dzisiaj. Późniejsze mecze o brązowy medal oraz finały zostaną rozegraną po meczach półfinałowych.