ME w siatkówce. Mistrzynie świata zbyt mocne. Pierwsza porażka Polek

21 sie 2023, 19:10

Dobrze rozpoczął się czempionat Starego Kontynentu dla siatkarskiej reprezentacji Polski. Podopieczne Stefano Lavariniego na start europejskich zmagań wygrały dwa mecze. Gorzej poszło im jednak w poniedziałek, gdyż w swoim trzecim starciu uległy Serbkom 1:3 (25:18, 13:25, 23:25, 18:25).

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Reprezentacja Polki zaczęła dobrze. Potem zabrakło sił

Polki rozpoczęły zmagania na mistrzostwach Europy od pokonania Słowenii oraz Węgier. Komplet punktów po dwóch meczach na swoim koncie miały również Serbki, z tym że bałkańskie zawodniczki nie straciły wcześniej nawet jednego seta, dzięki czemu przed poniedziałkowym spotkaniem były liderkami grupy A. Biało-Czerwone plasowały się natomiast na drugiej lokacie.

Mecz Polska – Serbia rozpoczął się lepiej dla podopiecznych Stefano Lavariniego. Nasze zawodniczki doskonale spisały się w pierwszym secie, którego wygrał 25:18. Kłopoty zaczęły się jednak w drugiej partii. Serbki nie dały polskim siatkarkom żadnych szans i pozwoliły podopiecznym Lavariniego na zdobycie zaledwie 13 punktów.

Najbardziej wyrównany był set trzeci. Żadna z drużyn nie potrafiła wykreować w nim zbyt dużej przewagi, choć warto zaznaczyć, że w pewnym momencie Polki wygrywały nawet trzema punktami (16:13). Ostatecznie końcówka tej partii należało jednak do bałkańskich siatkarek, które wygrały 25:23.

W czwartym secie wiceliderki tabeli grupy A próbowały jeszcze powrócić na dobre tory, ale z każdą minutą coraz bardziej widoczna była przewaga Serbek. Ostatecznie nasze rywalki mecz zamknęły rezultatem 3:1 i po trzech spotkaniach mają na koncie dziewięć punktów. Z koeli Polki, która na koncie mają sześć oczek, już we wtorek o kolejne powalczą z Belgijkami.

Belgia – Polska (21.08): Gdzie i kiedy oglądać? Transmisja z mistrzostw Europy kobiet