ME w siatkówce plażowej: Dwie polskie pary w ćwierćfinale!

1 sie 2015, 12:34

Najlepsza polska para Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel awansowali do ćwierćfinału Mistrzostw Europy rozgrywanych w Klagenfurcie. W 1/4 finału po wyeliminowaniu Austriaków zagra także inna polska para Łosiak/Kantor.

Łosiak i Kantor gładko pokonali swoich przeciwników 2:0. Choć na początku na to się nie zanosiło. Polacy przegrywali już 3:0, lecz powoli odrabiali straty aż do wyniku 6:6. Potem poszło już gładko i wygrali 21:14. Drugi set był bardziej wyrównany, nasza para popełniała dużo błędów i na początku seta znowu przegrywała. Jednak Polacy wzięli czas i od tej pory zaczęli gonić przeciwników aż ich przegonili. Do końca meczu była walka punkt za punkt, lecz to Łosiak i Kantor mogli się cieszyć ze zwycięstwa 21:19 i w całym meczu 2:0.

Kantor/Łosiak POL [11] – Huber/Seidl AUT [31] 2:0
(21:14, 21:19)

Najlepsza nasza para Fijałek i Prudel nie mieli problemów z pokonaniem niemieckiej pary Fuchs/Kaczmarek. Od początku pierwszego seta to Polacy prowadzili i tak było to samego końca. Polska para grała naprawdę dobrą siatkówkę i pierwszy set wygrali gładko do 13. W drugim secie tylko na początku pojedynek był wyrównany. Potem do głosu doszła polska para i spokojnie wygrali do 17.

Fijałek/Prudel POL [9] – Fuchs/Kaczmarek GER [21] 2:0
(21:13, 21:17)

O braku szczęścia mogła mówić para Kądzioła/Szałankiewicz. Polacy trafili na parę z numerem 1- Nummerdor/Varenhorst. Polska para walczyła ambitnie przez cały mecz. Niestety pierwszy set przegrali do 15. W drugim bardzo wyrównanym secie to Polacy byli nieznacznie lepsi i wygrali do 19. O zwycięstwie w tym meczu miał zdecydować trzeci set. Niestety w nim nasza para przegrała 17:15 i musiała pożegnać się z turniejem, lecz trzeba im podziękować za ambitną grę. Byli naprawdę blisko wyeliminowania pary z numerem jeden!

Nummerdor/Varenhorst NED [1] – Kądzioła/Szałankiewicz POL [13] 2:1
(15:21, 21:19, 17:15)

źródło: siatka.org