ME w siatkówce plażowej: Kołosińska i Brzostek z awansem!

29 lip 2015, 19:14

Monika Brzostek i Kinga Kołosińska już dzisiaj zapewniły sobie wyjście z grupy. Polki drugiego dnia Mistrzostw Europy w siatkówce plażowej odniosły drugie zwycięstwo, tym razem pokonując Szwajcarki 2:0. Niestety drugą porażkę zapisała na swoim koncie druga polska para – Karolina Baran i Jagoda Gruszczyńska, które uległy swoim niemieckim rywalkom 0:2.

Co prawda na początku spotkania Polek ze Szwajcarkami, to te drugie dominowały boisku, jednak sytuacja szybko odmieniła się na korzyść naszych zawodniczek. “Biało-czerwone” nie pozostawiły rywalkom złudzeń i od połowy seta całkowicie kontrolowały przebieg zdarzeń, ostatecznie wygrywając 21:15. Druga partia była zdecydowanie bardziej zacięta. Na szczęście w ostatecznej fazie seta polskim siatkarkom udało się uzyskać dwupunktową przewagę i doprowadzić partię do końca, wygrywając 21:16, a w całym spotkaniu 2:0, co daje im pewny awans.

Kołosińska/Brzostek POL [11] – Betschart/Eiholzer SUI [27] 2:0 (21:15, 21:16)

Niestety niezbyt dobrze wiedzie się drugiemu duetowi damskiemu. Karolina Baran i Jagoda Gruszczyńska po wczorajszej porażce ze swoimi bardziej doświadczonymi rodaczkami, przegrały dzisiaj po raz drugi. W pierwszym secie jeszcze na początku próbowały nawiązać z rywalkami wyrównaną walkę. Niemki jednak były niezwykle skuteczne, a ich przewaga cały czas rosła. Ostatecznie Polki zostały rozbite 12:21. W drugiej partii było podobnie, niestety rywalki grały coraz lepiej i “Biało-czerwone” musiały uznać wyższość rywalek, przegrywając 15:21, a w całym meczu 0:2.

Holtwick/Semmler GER [6] – Baran/Gruszczyńska POL [22] 2:0 (21:12, 21:15)