ME w siatkówce plażowej: Obydwie polskie pary zagrają dalej!

30 lip 2015, 13:22

Dzisiejsze mecze polskich par damskich na Mistrzostwach Europy w siatkówce plażowej miały zadecydować o awansie do dalszych rozgrywek, lub jego braku. Obydwa zespoły wywalczyły wyjście z grupy!

Najważniejszy dla Polskich kibiców mecz, pomiędzy Jagodą Gruszczyńską i Karoliną Baran, a Niną Betschart i Nicole Eiholzer przyniósł, tak jak się spodziewano, mnóstwo emocji. Zawodniczki ciągle grały punkt za punkt i mimo, iż często udawało im się wyprowadzić kilku punktową przewagę, równie szybko ją traciły. Po wygraniu pierwszego seta (21:18) pojawiła się jednak wielka nadzieja na wygraną i awans, niestety jednak drugi set pokazał, jak silne rywalki znajdują się po drugiej stronie boiska i Polska para przegrała (20:22). Na całe szczęście trzeci set potwierdził formę i determinację Polek i ostatecznie to one zwyciężyły (15:13) zajmując tym samym trzecie miejsce w grupie F i awansując do dalszych rozgrywek.

Drugi mecz miał być tylko formalnością, gdyż awans pary Monika Brzostek i Kinga Kołosińska był już pewny przed rozpoczęciem meczu. Polki nie odpuściły sobie jednak tego spotkania i dopisały przysłowiową kropkę nad “i” pewnie pokonując rywalki w pierwszym secie (21:11). Mimo chwilowej słabości w drugiej partii, gdzie po długiej grze na przewagi ostatecznie uległy parze Katrin Holtwick i Ilka Semmler (28:30), w trzecim secie pokazały, kto króluje w dniu dzisiejszym na boisku i pokonały rywalki (15:13) wygrywając też cały mecz i zajmując pierwsze miejsce w grupie F.

Baran/Gruszczyńska [22] – Betschart/Eiholzer [27] 2:1 (21:18, 20:22, 15:13)
Holtwick/Semmler [6] – Kołosińska/Brzostek [11] 1:2 (11:21, 28:30, 13:15)