ME w siatkówce plażowej: Polskie pary zakończyły rywalizację!

1 sie 2015, 20:41

Niestety polscy siatkarze plażowi odpadli dzisiaj z rywalizacji na Mistrzostwach Europy w siatkówce plażowej rozgrywanych w Klagenfurcie. Pary Fijałek/Prudel i Kantor/Łosiak uległy duetom holenderskim w ćwierćfinałach.

Fijałek i Prudel niezbyt dobrze rozpoczęli spotkanie. Rywale byli wyraźnie lepiej dysponowani i szybko zbudowali sobie wysoką przewagę. Polacy w końcówce seta jeszcze zerwali się do ataku, jednak było już za późno i to Holendrzy wygrali w pierwszej partii 21:18. Nasi siatkarze w kolejnym secie dominowali i pewnie zmierzali do tie-breaka. Ostatecznie partia padła łupem Fijałka i Prudla, a o wyniku meczu miał zadecydować trzeci set. Niestety błędy w decydujących momentach przesądziły o rezultacie spotkania. Mimo iż początek trzeciego seta był naprawdę zacięty, w końcówce to Holendrzy okazali się minimalnie lepsi i mogli cieszyć się z awansu do półfinału.

Nummerdor/Varenhorst NED [1] – Fijałek/Prudel POL [9] 2:1 (21:18, 14:21, 15:10)

Drugi polski duet Kantor i Łosiak również nie poddali się bez walki. Prawie przez cały pierwszy set nasi siatkarze deptali rywalom po piętach, jednak w końcówce presję wytrzymali Holendrzy i to oni wygrywali w meczu 1:0. Druga partia również była zacięta, jednak tak jak i Fijałka i Prudla, Polaków zgubiły własne błędy. Rywale wykorzystali nieco słabszą dyspozycję naszych reprezentantów i odprawili ich z kwitkiem wygrywając 24:22, a w całym meczu 2:0.

Brouwer/Meeuwsen NED [3] – Kantor/Łosiak POL [11] 2:0 (21:19, 24:22)