ME w siatkówce plażowej: Trzy polskie pary w 1/8 finału!

1 sie 2015, 08:15

Aż trzy polskie pary awansowały do 1/8 finału Mistrzostw Europy w siatkówce plażowej. Odpadli jedynie Michał Bryl i Kacper Kujawiak, którzy zostali ostatecznie sklasyfikowani na miejscach 25-32.

Fazę grupową, jak burza przeszli Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel, którzy odnieśli trzy, dość pewne zwycięstwa. Oczywiście w swojej grupie zajęli na koniec pierwsze miejsce. Sprawiło to, iż nie mieli automatyczny awans do 1/8 finału. To samo można powiedzieć o innej polskiej parze – Piotr Kantor/Bartosz Łosiak, którzy turniej zaczęli od porażki, ale kolejne dwa zwycięstwa sprawiły, że w końcowym rozrachunku w tabeli uplasowali się na pierwszej pozycji, która pozwala automatycznie awansować do 1/8 finału.

O awans w 1/16 musieli się za to bić Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz, którzy w swojej grupie zajęli drugą lokatę. Pokonali oni Włochów M.Ingrosso M./P/Ingrosso 2:0 (22:20, 21:19) i także będą grać w 1/8 finału.