ME w siatkówce. Polacy pewnie ograli Danię, demolka w 2. secie

5 wrz 2023, 21:26

Siatkarze reprezentacji Polski odnieśli czwarte bardzo pewne zwycięstwo na tegorocznych mistrzostwach Europy. Podopieczni Nikoli Grbicia bez większych kłopotów ograli 3:0 Danię, a szczególnie imponująco zagrali w drugim secie, w którym dali rywalom zdobyć zaledwie dziewięć punktów.

Spokojna wygrana Polaków

Początek pierwszego seta dość niespodziewanie należał do Duńczyków, którzy od pierwszej piłki wypracowali sobie przewagę i nie chcieli jej oddać przez większą część partii. Rywale prowadzili już 17:13, ale w końcówce biało-czerwoni zdecydowanie poprawili skuteczność i wyszli na prowadzenie 19:18. Od tego momentu nie dali się już zaskoczyć i wygrali 25:23.

W drugim secie doszło do prawdziwej demolki ze strony polskich siatkarzy. Prowadzili od pierwszego zagrania i praktycznie z każdą kolejną akcją powiększali różnicę punktową. Imponująca gra i sześć zdobytych punktów z rzędu w końcówce pozwoliły im pewnie triumfować w tym secie aż 25:9.

W trzecim secie Duńczycy postanowili jeszcze powalczyć o korzystniejszy wynik, czego efektem była wyrównana gra do stanu 8:8. Później Polacy osiągnęli 2-3 punkty przewagi, ale rywale zniwelowali tę stratę do stanu 20:19. W końcówce nasi siatkarze zachowali jednak czujność i dopięli swego, wygrywając 25:20.

Polska vs Dania 3:0 (25:23, 25:9, 25:20)

Dzięki temu zwycięstwu siatkarze reprezentacji Polski z kompletem punktów w czterech spotkaniach zajmują drugie miejsce w tabeli grupy C. Prowadząca Holandia ma o jedno spotkanie rozegrane więcej. Na zakończenie grupowych zmagań Polacy zagrają z Czarnogórą (środa, 6 września, godz. 17:00).

Pierwsze zwolnienie w Ekstraklasie. Janusz Niedźwiedź już nie poprowadzi Widzewa