ME w siatkówce. Polacy poznali potencjalnego rywala w półfinale

11 wrz 2023, 20:51

Siatkarze reprezentacji Polski dowiedzieli się, z kim potencjalnie będą mogli zagrać w półfinale tegorocznych mistrzostw Europy. Jeśli podopieczni Nikoli Grbicia wyeliminują w ćwierćfinale Serbów, to w pojedynku o finał imprezy zagrają z zawsze niewygodnymi Słoweńcami.

Słoweńcy wygrali z Ukrainą w ćwierćfinale ME

Siatkarze z Ukrainy mieli znacznie łatwiejszą drogę do ćwierćfinału mistrzostw Europy. Po zajęciu trzeciego miejsca w grupie B, w 1/8 finału dość łatwo poradzili sobie z Portugalią (3:0). Słoweńcy z kolei po wygraniu rywalizacji w grupie B, w poprzedniej rundzie dopiero po tie-breaku pokonali Turcję, choć przegrywali już 0:2.

W poniedziałkowym ćwierćfinale Słoweńcy byli jednak znacznie skuteczniejsi. Po dwóch pierwszych setach prowadzili 2:0 (25:17 i 31:29), ale w trzeciej partii Ukraińcy jeszcze powalczyli, wygrywając ją 25:21. W czwartym secie słoweńscy siatkarze wytrzymali jednak wojnę nerwów i triumfowali 25:23.

Słowenia potencjalnym rywalem Polski w półfinale

Awans Słoweńców do półfinału mistrzostw Europy oznacza, że mogą oni być potencjalnymi rywalami polskich siatkarzy w tej fazie turnieju. Aby doszło do takiego starcia, podopieczni Nikoli Grbicia muszą się najpierw uporać z Serbią (wtorek, 12 września o godz. 18:00).

Jeśli faktycznie dojdzie do starcia Polski ze Słowenią w półfinale ME, dla biało-czerwonych będzie to okazja do rewanżu za niedawną, gładką porażkę 0:3, której doznali w sierpniowym Memoriale Huberta Wagnera. Na początku lipca z kolei w Lidze Narodów polscy siatkarze triumfowali 3:2.

ME w siatkówce. Wszystkie pary ćwierćfinałowe. Drabinka reprezentacji Polski

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA