ME w siatkówce. Polacy w ćwierćfinale! Pewna wygrana nad Belgią

Aktualizacja: 11 wrz 2023, 12:07
10 wrz 2023, 23:25

Zgodnie z oczekiwaniami, siatkarze reprezentacji Polski wykonali zadanie i pewnie awansowali do ćwierćfinału tegorocznych mistrzostw Europy. W 1/8 finału biało-czerwoni wygrali 3:1 z Belgami, a w kolejnej rundzie zagrają z Serbami, którzy z pewnością postawią trudniejsze warunki.

Belgowie postraszyli tylko w trzecim secie

Dwa pierwsze sety meczu 1/8 finału miały bardzo podobny przebieg. W pierwszym biało-czerwoni prowadzili już od pierwszej piłki i sukcesywnie budowali swoją przewagę, ostatecznie triumfując 25:16. W drugiej partii podopieczni Nikoli Grbicia także budowali dystans praktycznie z akcji na akcję, co dało im wygraną 25:17.

Początek trzeciego seta wyglądał podobnie, ale od stanu 9:9 Belgowie zaczęli nieco się budzić. Po raz pierwszy w tym spotkaniu prowadzili przy stanie 11:10. Później na parkiecie dochodziło do wymiany cios za cios, ale od wyniku 18:17 rywale nie oddali już prowadzenia i dość niespodziewanie wygrali tę partię 25:23.

Czwarty set rozpoczął się od szybkiego wypracowania sobie przewagi przez Polaków, którzy prowadzili już 8:3. Belgowie zdołali jednak wyrównać do stanu 10:10. Później gra nieco się wyrównała, a rywale nie odpuszczali. Wyszli nawet na prowadzenie 20:19, ale w końcówce biało-czerwoni zagrali na swoim poziomie i dopięli swego, wygrywając 25:22 i cały mecz.

Polska 3:1 Belgia (25:16, 25:17, 23:25, 25:22)

Siatkarze reprezentacji Polski tym samym pewnie awansowali do ćwierćfinału. Ich kolejnym rywalem będzie Serbia, która w 1/8 finału uporała się z Czechami (3:0). Nie będzie to łatwy pojedynek – Serbowie to trzykrotni mistrzowie Europy, z czego po raz ostatni triumfowali w 2019 roku.