ME w siatkówce. Polacy w półfinale! Szalone, wygrane spotkanie z Serbią

Aktualizacja: 13 wrz 2023, 08:29
12 wrz 2023, 20:27

Siatkarze reprezentacji Polski wygrali 3:1 z Serbią i awansowali do półfinału mistrzostw Europy, w którym zagrają ze Słowenią! Spotkanie miało dość niecodzienny przebieg, a zwłaszcza trzeci set, który biało-czerwoni wygrali aż 36:34.

Polscy siatkarze w półfinale ME

Niemal od początku pierwszego seta na prowadzeniu byli Serbowie, którzy wygrywali już 9:5. Biało-czerwoni próbowali szybko odrobić straty, ale udało im się to dopiero przy wyniku 19:18. W końcówce, która była niezwykle zacięta lepsi byli jednak rywale, którzy pomimo dwóch piłek setowych Polaków wygrali 28:26.

W drugim secie doszło do pewnego rodzaju zapaści Serbów – byli w stanie postawić się Polakom tylko na samym początku. Od stanu 3:2 biało-czerwonie nie oddali prowadzenia nawet na jedną akcję i rozgromili w tej partii Serbów aż 25:15.

Trzeci set z pewnością przejdzie do historii siatkarskich mistrzostw Europy. Praktycznie na całym jego dystansie rywalizacja była bardzo wyrównana – dość powiedzieć, że żadna z drużyn nie prowadziła większą różnicą niż dwa punkty. O losach seta decydowała gra na przewagi – po wymęczających wymianach, Polacy wygrali 36:34.

Decydujący set początkowo był wyrównany – najpierw prowadzili Polacy, po czym Serbowie chwilowo osiągnęli minimalną przewagę. Od stanu 9:8 biało-czerwoni nie oddali jednak przeciwnikom prowadzenia i powiększali przewagę, ostatecznie triumfując 25:17 i awansując do półfinału!

Polska vs Serbia 3:1 (26:28, 25:15, 36:34, 25:17)

W półfinale siatkarskich mistrzostw Europy reprezentacja Polski zmierzy się ze Słowenią, która w swoim ćwierćfinale dość pewnie wygrała 3:1 z Ukrainą.

ME w siatkówce. Pary półfinałowe. Kiedy Polacy grają kolejny mecz?