ME w siatkówce. Polacy zagrają o złoto! Świetny mecz i wygrana nad Słowenią

Aktualizacja: 15 wrz 2023, 09:56
14 wrz 2023, 20:12

Siatkarze reprezentacji Polski po raz trzeci z rzędu powalczą o medal mistrzostw Europy, ale tym razem o złoty! Biało-czerwoni wygrali w półfinałowym starciu 3:1 ze Słowenią i awansowali do wielkiego finału, dzięki czemu spróbują powtórzyć sukces z 2009 roku, kiedy to zostali mistrzami Starego Kontynentu.

Kapitalny mecz Polaków i bezradna Słowenia

Początek spotkania, jak na półfinał mistrzostw Europy przystało, był bardzo wyrównany. Na każdą przewagę punktową Polaków, rywale odpowiadali zazwyczaj w kolejnej akcji. Mimo dobrej skuteczności Łukasza Kaczmarka i Wilfredo Leona w ataku, biało-czerwoni popełnili aż osiem błędów przy serwisie, co dało Słoweńcom szansę i zwycięstwo 25:23.

W drugim secie Polacy od samego początku musieli gonić wynik, ale po początkowych problemach, od stanu 10:9 sukcesywnie zaczęli budować sobie przewagę. Świetnie w ataku ponownie radził sobie Leon, a do tego w przyjęciu dobrze spisywał się Aleksander Śliwka. Słoweńcy nie mieli zbyt wiele do powiedzenia – Polacy wygrali tę partię 25:21.

Trzeci set ponownie był bardzo wyrównany – wystarczy powiedzieć, że do wynik co chwilę zmieniał się z prowadzenia Polaków na remis. Kluczowa okazała się akcja przy stanie 12:12, zakończona na korzyść biało-czerwonych. Od tej chwili nie dawali rywalom szans na powrót do gry i pewnie wygrali tę partię 25:20.

Na początku czwartego seta przewagę mieli Słoweńcy, ale sytuacja uległa zmianie przy stanie 9:9. Od tego czasu biało-czerwoni zdobyli kilka punktów z rzędu, prowadząc nawet 18:13. W końcówce Słoweńcy próbowali jeszcze odwrócić losy spotkania, ale Polacy wygrali 25:21 i awansowali do finału!

Polska vs Słowenia 3:1 (23:25, 25:21, 25:20, 25:21)

W wielkim finale, którego stawką będzie złoty medal mistrzostw Europy, polscy siatkarze zmierzą się ze zwycięzcą drugiego półfinału, w którym Włosi zagrają z Francją (godz. 21:15).

Włochy – Polska (16.09): Gdzie i kiedy oglądać? Transmisja. Finał mistrzostw Europy 2023