ME w siatkówce. Współgospodarz turnieju bez szans w starciu z Polską

wrz 3 2023, 21:22

Reprezentacja Polski ma już na koncie trzy zwycięstwa w mistrzostwach Europy w siatkówce mężczyzn i jest pewna gry w 1/8 finału. Po wygranych z Czechami i Holandią podopieczni Nikoli Grbicia pokonali 3:0 Macedonię Północną, która jest współgospodarzem turnieju.

Ekspresowe zwycięstwo Polaków

Na początku pierwszej partii Polska wypracowała trzy punkty przewagi, ale następnie dobry fragment mieli rywale i po kilku minutach gry było 9:9. Od tego momentu zdecydowanie lepiej prezentowali się aktualni wicemistrzowie świata i prawie po każdej kolejnej akcji prowadzenie było wyższe. Zespół Nikoli Grbicia przede wszystkim dobrze grał blokiem, a najwięcej punktów w tym elemencie zdobył Norbert Huber. Efektem tego była wygrana 25:12.

W drugim secie takiej różnicy klas już nie było. Po kilku udanych zagraniach Biało-czerwoni prowadzili już 10:5, ale zespół Macedonii Północnej systematycznie odrabiał straty i w pewnym momencie doprowadzili do remisu 19:19. W końcówce współgospodarze turnieju popełnili błąd na zagrywce, a chwilę później dotknęli siatki. Dzięki temu Polska uzyskała dwa punkty przewagi, a w całym secie wygrała 25:21. Bardzo dobrze w tej partii grał Bartosz Kurek, który atakował ze skutecznością powyżej 60%.

Macedonia Północna starała się jeszcze nawiązać walkę w trzecim secie i na początku tej partii grano punkt za punkt. Przy stanie 10:9 na zagrywkę wszedł Tomasz Fornal i Polska wygrała sześć kolejnych akcji. Biało-czerwoni utrzymali przewagę do końca pojedynku i wygrali 25:14. Spotkanie zakończyło się asem serwisowym Wilfredo Leona. W całym meczu najwięcej punktów zdobył Bartosz Bednorz (17).

Polska vs Macedonia Północna 3:0 ( 25:12, 25:21, 25:14)


Po trzech kolejkach spotkań głównego etapu mistrzostw Europy Biało-czerwonii są liderami grupy C i zapewnili sobie awans do 1/8 finału. Przed rywalizacją w play-offach zespół prowadzony przez Nikolę Grbicia zagra jeszcze z Danią (5 września) i Czarnogórą (6 września). Jeśli Polska utrzyma pierwsze miejsce to, w kolejnej fazie turnieju zagra z czwartą drużyną grupy A. Obecnie tę lokatę zajmuje Estonia.

Na to czekała nasza reprezentacja. Utalentowana Polka wraca do kadry

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA